• -gif
 • ערב יום הזיכרון: בזכות ברכת הרב פינטו משפחה שכולה חובקת בת

  יום הזיכרון | ב' אייר התשע"ותגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  סמל בן יצחק וענונו ז"ל הי"ד, לוחם גולני בן 19 מאשדוד, נהרג בתקרית הנגמ"ש בשג'אעיה במבצע "צוק איתן." הוא הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים. לא סוד, מידת הקשר בין אביו של בן ז"ל, שיבדל לחיים ארוכים ולשלום, אילן וענונו, לבין כבוד מורנו ורבנו הצדיק, רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א, הוא קשר חזק מאוד "נפשו קשורה בנפשו".

  אילן, אביו של בן ז"ל, ספד בהלוויית בנו וביקש מבנו עליו השלום דבר אחד: "בבקשה בן! תשמור על רבי יאשיהו יוסף פינטו בשמיים. תבקש מהקב"ה שיתמלא ברחמים על הרב ויגיד די לצרותיו". מילותיו של אילן שלחו חץ בליבם של אלפי האנשים שבאו למסעו האחרון של בן וענונו ז"ל הי"ד, ובקרב תושבי העיר אשדוד. אלו היו רגעים של שברון לב קשה שייזכר וייחקק לדורות.

  בראיון שערכה עמם כתבת טודיי, אביבית פינטו, מבקשת משפחת וענונו להדגיש שבשבילם הרב הוא מקור החיות והכוח המאפשר להם להמשיך בניסיון החיים שנכפה עליהם משמיים. "נפשנו קשורה בקשר חזק מאוד לצדיק רבי יאשיהו יוסף פינטו ה' יאריך שנותיו בטוב" אמרה לי שרית וענונו, אמו של בן ז"ל, והוסיפה, "כבוד הרב לא הפסיק ולו לרגע אחד לתמוך במשפחה שלנו בכדי שנוכל באמת לתפקד איכשהו אחרי האבדן הקשה. כבוד הרב הציע שנביא ילד לעולם, דבר שחשבנו שלעולם לא יקרה מבחינתנו כי לבן היקר שלנו אין תחליף וגם לא יהיה, הרב בירך אותנו בזרע של קיימא ואנו מאמינים שבזכות דמעות הצדיק ובעובדה שהרב ממש כאב אתנו את כאבנו נפקדנו ואנו היום מצפים לילד בע"ה".

  בן וענונו זכרונו לברכה השם יקום דמו אמן כך כשאמו של בן ז"ל עמי ואנו שתינו בוכות יחד, ביקשתי שתספר לנו כמה משפטים לסיום. לאחר כדקה של דממה פתחה אמו שרית ואמרה בעיניים דומעות והבעה של תקווה: "ברצוני לשתף את כולם באהבה הענקית שחש בן לכבוד הרב פינטו השם ישמור אותו. בן אהב ללכת אפילו ככה סתם באמצע היום לשבת בביתו של הרב שעות רק בשביל שיוכל לשנייה לראותו ולנשק את ידו" והמשיכה לספר, "בן ראה את דמות הרב כמשפחה, כמשהו שלא ניתן לתאר. היינו אומרים לו עד עכשיו היית בבית הרב? והוא היה עונה 'כן אימא איזה צדיק הרב אני אוהב אותו, למה עושים לו ככה למה?', כל תפילותיו היו שהקב"ה ישמור ויגן על הרב.

  שרית ואני עיינו קצת בערימת תמונות שהייתה על השולחן ואז המשיכה שרית לספר, "כמה פעמים שהיה בקבלת קהל אצל הרב חזר מרוגש מהאופן שהרב יודע ומרגיש הכול לגביו. אפילו בזמן שהותו בשטחי כינוס לפני כניסה למבצע בעזה בן דאג להתקשר לשאול איך הרב מרגיש ולא הפסיק לבכות ולשאול 'למה עושים לו עוול לרב למה?'

  שאלתי את שרית אם זה בסדר לשאול עוד שאלה אישית ולאחר שהסכימה שאלתי איך הם מתמודדים עם העובדה שאין הם יכולים כרגע לפגוש את הרב פינטו ולדבר אתו כפי שהיו רגילים, ואיך זה משפיע על ההתמודדות היומיומית שלהם. "אנחנו בצער עמוק מכך שאנו כבר לא יכולים ללכת לרב שמחזק אותנו" ענתה שרית, והמשיכה, "כל התקופה כבוד הרב היה מחזק את בעלי, מה שעזר לבעלי לקום על הרגליים. אנו מבקשים תמיד שהקב"ה יחזק ויגן וישמור על הצדיק שלנו ואין לנו איך להחזיר לו על כל הטוב. מי שמכיר את כבוד הרב יודע שכל כולו טוב."

  לסיכום, סיפרה שרית איך היא רואה את דמותו של הרב שכה חיזק ומחזק אותם, "זאת נשמה ענקית שמכילה את כל העולם בתוכה, שחי אך ורק בשביל חסד ובשביל שתמיד יהיה לאחרים טוב. אנו יודעים ונוכחנו לראות שהרב יבטל את עצמו ממחלתו הקשה ויעמוד ליד מי שזקוק לו הרב רואה את האחר בלבד".

  שרית, כשהיא חנוקה מדמעות, שיתפה אותנו בתפילה שהיא נושאת להקב"ה שיעשה צדק משמיים וישלח רפואה שלימה לרב פינטו שליט"א.

  "במקום שנגמר השכל מתחילה האמונה. מלאכים הקדושים אנא בקשו מאלוקים, עם ישראל מתחנן ומבקש רחמים, ישועה ונחמה על רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א בן הרבנית זהרי, קדוש עליון, אור התורה ומוסר נפש למען כלל ישראל"

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת גדי‏:

   מרגש מאוד כבוד הרב בישבילנו הוא מדריך לדרך הישר הוא הכיר לנו את אמונת עם ישראל אהבת הזולת והדרך לתפילה, אנחנו מרגישים על גופנו את הכאב והסבל של הרב יום יום
   כולנו מיתפללים לשלומו כול רגע ורגע
   בײה שהרב יצא לחופשי להמשיך את מיפעל חיים, שובה ישראל

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *