• ניצחון טראמפ – יום הכיפור של הסוקרים

  אחת בצהריים | ח' חשון התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  אמש כל כלי התקשורת היו בטוחים כי הילרי קלינטון היא נשיאת ארה"ב ואף השקיעו משאבים רבים לסיקור המטה שלה זאת עקב תחזית הסקרים שנפלה עם היוודע תוצאות האמת, ד"ר יוסי שריד שותף ומנכ"ל של מכון שריד להדרכה ומחקר מסביר בשיחה עם רונן כץ ביומן הצהרים כי "כנראה שבשנים האחרונות המודלים בהם משתמשים הסוקרים כבר לא רלוונטיים".

  תומכי הילרי נוכח תוצאות האמת צילום: Noam Revkin FentonFlash90

  תומכי הילרי נוכח תוצאות האמת צילום: Noam Revkin FentonFlash90

  יש בעיה בהגעה לאנשים מסויים דבר שמשפיע על תוצאות הסיקור, יש כמה דברים שלא נלקחו בחשבון כמו לדוגמא שאם נשאל את המאזין החרדי אם הוא היה תומך במועמד שחוטא ומחטיא כמובן שרוב העונים היו מעדיפים שלא, מסתבר ששמונים וחמישה אחוז מהוונגליסטים הצביעו עבור טראמפ למרות שאחריו קופת שרצים אבל בסקרים הניחו שהם יצביעו להילרי.

  "דוגמא נוספת היא שעשרים וחמישה אחוז מהאספנים הצביעו עבור טראמפ למורת שהוא דיבר כנגדם, וכאן השאלה כיצד הסוקרים לא ראו את הדברים הללו, מה שאנחנו רואים זה צורך בשינוי יסודי של הפרדיגמות כדי שנוכל להגיע לנתוני האמת, פה בארץ היו תקלות אבל לא בכאלה רמות זה בגלל שיטת הבחירות השונה, הניבא של הזרועות ברוב מכוני המחקר היה כמעט צמוד למציאות, לעומת ארה"ב שם היה טעיות במלא התחומים".

  ח"כ מיכאלי: בחירת טראמפ – יום קשה לעולם

  חברת הכנסת מתקשה לברך על בחירת דולנד טראמפ לנשיא ארה"ב בראיון ליומן הצהרים עם רונן כץ מסבירה מיכאלי כי זהו יום שחור לדמוקרטיה, "לא משנה מי הוא נשיא ארה"ב אינטרס שלנו הוא לשמר את היחסים הללו, הקשר בין ישראל לארה"ב הוא ברית אסטרטגית וידידות אמיצה שאני בטוחה שתימשך גם אתו. עם זאת, זה יום קשה שבו נבחר אדם שנשא דגל של פגיעה והשפלה בנשים ובאחרים".

  תומך של טראמפ צילום: Hadas Parush/Flash90

  תומך של טראמפ צילום: Hadas Parush/Flash90

  "זה יום קשה לכל הנשים והגברים שנשאו עיניים אל האשה הראשונה שהיה לה סיכוי אמיתי ומוצדק להיות האשה הראשונה בתפקיד מנהיגת העולם החפשי. הילרי קלינטון עשתה הסטוריה עם רקורד העשיה המדהים שלה ואישיותה שהביאה אותה לעמדה הזאת. בזכותה, נשים יודעות היום שגם אם המאבק שלנו לשוויון חטף מכה ומתעכב, הוא בוא יבוא. כי אנחנו יכולות".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *