• חשש: הפלסטיניים יחלו בתהליכים חד צדדים עוד לפני כניסת טראמפ

  חדש על הבוקר | ט' חשון התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  נשיא ארצות הברית היוצא ברק אובמה יוועד היום עם הנשיא החדש דונלד טראמפ ויחל את הליך העברת השלטון שיימשך כחודשיים. הלילה הצהיר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי הנחה את מחלקת המדינה לשתף פעולה עם הנשיא הנבחר טראמפ ועם צוותו – לאחר הצהרה דומה של הנשיא אובמה.

  דני דנון צילום: Hadas Parush/Flash90

  דני דנון צילום: Hadas Parush/Flash90

  שגריר ישראל באו"ם דני דנון סיפר בתוכניתנו 'חדש על הבוקר' על מידע מוצק שקיבל לגבי כוונת הפלסטינים לנסות ולהעביר צעדים חד צדדיים עוד לפני כניסתו הרשמית של הנשיא החדש לתפקיד, "אנחנו כבר שומעים היום מכמה אנשים כי הם מתכוונים להעביר החלטות במועצת הביטחון של האו"ם ובכך לבחון את מדת הגיבוי שאובה יתן לישראל לאחר בחירת טראמפ".

  סגן נשיא ארצות הברית היוצא, ג'ו ביידן מצהיר כי הסיוע הבטחוני האמריקני לישראל והידידות בין שתי המדינות ימשכו גם תחת ממשל טראמפ. "אין לי ספק שלא תהיה פגיעה בתמיכה בישראל בממשל טראמפ. גם אם הממשל ירצה, הקונגרס והעם האמריקני לא יאפשרו זאת", אמר ביידן בנאום בקונגרס היהודי העולמי בניו יורק.

  רה"מ הרוסי: ההחלטת אנסק"ו אינה שווה דבר אלא המציאות היא שקובעת

  בכמה ערים ברחבי ארצות הברית הפגינו אלפים נגד הנשיא הנבחר דונלד טראמפ בשל דבריו נגד מוסלמים ומהגרים. בעיר סיאטל במדינת וושינגטון, נורו חמישה בני אדם סמוך להפגנה כזו, ושניים מהם נפצעו באורח קשה. לפחות 30 בני אדם נעצרו בהפגנות מחאה נגד הנשיא החדש שהתקיימו במנהטן שבניו יורק.

  הרב בערל לאזר עם ראש ממשלת רוסיה בכותל המערבי צילום: y Shlomi Cohen/Flash90

  הרב בערל לאזר עם ראש ממשלת רוסיה בכותל המערבי צילום: y Shlomi Cohen/Flash90

  רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר מעריך כי היחסים בין הממשל האמריקני והרוסי ישתפרו לאחר כניסתו של טראמפ לתפקיד. בראיון לנועם זיגמן כאן ב'קול ברמה' אמר הרב. "נראה שהקשר בניהם חזק, אובמה לא היה ידיד של רוסיה וגם לא היה ידיד של ישראל, אנחנו מאוד מקווים שנוכל לעבוד יחד ובשלום ולא רק עם ישראל, היום היהודים ברוסיה גאים ביהדותם, הם יכולים לצאת לרחוב עם סממנים יהודים ולא להתבייש אלא להיות גאים בזה וזה נס גדול".

  הרב שנמצא בישראל בימים אילו כחלק מהמשלחת הרוסית לישראל סיפר כי ראש הממשלה הרוסי אינו מאמין בהחלטות אונסקו, "אני בקשתי לא להיות היום בפגישות עם ראש הממשלה הישראלי והרוסי אבל הוא ביקש ממני להגיע ביום שישי ביד ושם, ראש הממשלה הרוסי אמר לי אתמול כי ההחלטה של אנסקו אינה שווה דבר אלא המציאות היא שקובעת והקשר של עם ישראל לכותל הוא בל ינותק".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *