• נתניהו: אין מי שדואג להתיישבות יותר מאיתנו

  אחת בצהריים | י"ב חשון התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  חבר הכנסת יהודה גליק מסיעת הליכוד תומך בעמדת ראש הממשלה לדחות את פינוי עמונה בשעה חודשים, בראיון ליומן הצהרים עם רונן כץ אמר גליק, "אני מיצר על המלחמות בין בנט לנתניהו, אנחנו צריכים להציל את היישוב הזה שאין שום הגיון לפנות אותו, זה נוגד את הצדק, התלונה המשפטית היא ניצול כוחו של בית המשפט לעניינים פוליטיים, הדרך הנכונה היא לדחות את הפינוי, שבעה חודשים זה מספיק זמן להביא לפתרון".

  יהודה גליק צילום: Miriam Alster/FLASH90

  יהודה גליק צילום: Miriam Alster/FLASH90

  ⁠⁠⁠ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי משגר הבוקר איום מרומז לראש הממשלה ואמר כי במידה וחוק ההסדרה לא יעבור תהיה לו בעיה קשה, בראיון ליקי אדמקר ודודי שוומנפלד בתוכנית ישר ולעניין אמר סמוטריץ': "אם רה"מ יתקע את חוק ההסדרה, הבעיה שלו תהיה מול הליכוד, אנחנו נהיה הבעיה הקטנה".

  השר אורי אריאל מהבית היהודי אומר היום כי חוק ההסדרה יעלה לוועדת השרים "הצורך לעלות את זה עכשיו הלי להמתין אחרי שדחינו את זה פעמים לפי בקשת ראש הממשלה נובע מרכך שהזמן אוזל, ישנה הכרעת בג"ץ בימים הקרובים ואנחנו צריכים להעביר את החוק, דברי אריאל בראיון לנועם זיגמן, בראיון לתוכנית חדש על הבוקר מוסיף אריאל כי "ככל שיכולנו דחינו אבל עכשיו זה מצריך שנעלה את החוק, עם כל הכבוד ליועץ המשפטי דחינו את זה פעמים והוא לא הביא פתרון אחר אזי אנחנו נעלה היום את החוק להצבעה".

  נתניהו: אין מי שדואג להתיישבות יותר מאיתנו

  ראש הממשלה התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה לסערה ואמר "לפני כשבועיים הגישה הממשלה בקשה לדחות בחצי שנה את ביצוע פסק הדין לפינוי עמונה. הבקשה הזאת הוגשה על דעת כל ראשי מפלגות הקואליציה. היועץ המשפטי לממשלה אומר באופן ברור שהעלאת חוק ההסדרה לפני קבלת תשובת בג"צ, יכולה לפגוע קשות – ואכן הוא באמת נפגע קשות – בסיכויי הדחייה.

  ומנגד, יש גם זמן אחרון להעלאת החוק על מנת שיעבור בזמן, למקרה שהדחייה לא תתקבל. ולכן היום בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה אנחנו נבחן, בשיקול דעת ובאחריות, את האפשרויות העומדות לפנינו. ואני רוצה להדגיש, אין מי שדואג להתיישבות יותר מאיתנו. וגם כאן, דרושים שיקול דעת ואחריות לטובת ההתיישבות".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *