• ישי: מצב הכבאות עדיין אינו עומד בסטנדרטים בינלאומים

  המהדורה המרכזית | כ"ג חשון התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  שר הפנים לשעבר הרב אלי ישי אומר הערב כי יש לנקוט יד קשה כנגד מצתי השריפות, בראיון למהדורה המרכזית עם משה גלסנר אמר ישי כי אם מצב הכבאות היום היה כמו לפני אסון הכרמל, היינו עכשיו באסון לאומי, נתניהו לא היה הראשון שזיהה באסון הכרמל, אבל כראש ממשלה הוא לקח קרדיט, כך ישי למשה גלסנר הערב.

  אלי ישי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

  אלי ישי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לחפ"ק המרכזי בחיפה ובחן את עבודת כוחות החירום כנגד הלהבות, ראש הממשלה אף הורה לזמן מטוסי ענק מארה"ב ומרוסיה שיעזרו במאמצי הכיבוי, נתניהו התייחס בדבריו להצתות המכוונות ואמר, "כל הצתה וכל הסתה היא טרור".

  מעל למאה פצועים כתוצאה משאיפת עשן בשריפת הענק סמוך לחיפה, עשרות אלפי בני אדם תושבי השכונות בחיפה מפונים בשעה זו מבתיהם למקומות מאובטחים, מוסדות הלימוד בעיר השבתו וכוחות החירום התגייסו למען המלחמה בלהבות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להביא ארצה מטוס ענק לכיבוי שריפות (הסופרטנקר), זאת לחר שכוחות הכיבוי וההצלה טרם הצליחו להשיג שליטה על הלהבות, נכון לשעה זו מוקד השריפה הינו בהר הכרמל בסמוך לחיפה ומורדות ירושלים בסמוך ליישוב מוצא.

  טייסת הכיבוי שבפיקוד של משטרת ישראל מפעילה בשעות אלו 14 מטוסי כיבוי שפועלים לכבות את האש באזור חיפה. 12 מטוסים של טייסת הכיבוי המשטרתית בסיוע שני מטוסים יווניים. השריפה המשתוללת בחיפה גורמת לעשן כבד מעל אזור המגורים. המשרד ממליץ לציבור המתגורר באזור, העשוי להיחשף לעשן השריפה ושאנשי כיבוי והצלה לא ביקשו ממנו להתפנות – להסתגר בבתים ולסגור את פתחי האוורור. הציבור מתבקש להישמע להוראות כוחות ההצלה.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת אנונימי‏:

   מידי פעם הוא מגיח עם ההצתות שלו

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *