• זעזוע בערד: נשים חילולו ביה"כ בעיצומה של השבת

  חדש על הבוקר | כ"ו חשון התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  בעיצומה של השבת עשרות נשים חילונית הגיעו יחד עם חברי מועצת העיר לבית הכנסת האשכנזי הגדול בעיר מתוך מטרה להפריע לקהל המתפללים, קבוצת מכוניות של פעילים פרובוקטיביים מערד נסעו מחוץ לבתי הכנסת, תוך כדי השמעת מוזיקה בקולי קולות, זאת על מנת להפריע למהלך התפילה. בהמשך הגיעו קבוצת החילונים, בראשות חבר מועצה מסיעת 'יש עתיד' בעיר, והנשים נכנסו להיכל בעיצומה של התפילה, תוך כדי שירה, במטרה להפריע למתפללי בית הכנסת.

  ערד צילום אווירי - ויקפדיה

  ערד צילום אווירי – ויקפדיה

  חבר מועצת העיר הרב משה קווס אומר הבוקר לרונן כץ בתוכנית חדש על הבוקר כי "לא יעלה על הדעת שזורקים רגל של חזיר על בית הכנסת ותולים ראש של חזיר על בית של ראש ישיבה וזה עובר בשקט מחוץ לערד, לא יתכן שבמדינת ישראל יהיה ראש עיר רודף דת, תוך שהוא משתמש בשנים שלושה דתיים שמסתובבים סביבו כעלה תאנה".

  "ניסינו לפתור את העניין בדרכי שלום, אך ראש העיר, ניסן בן חמו, פירש את זה כחולשה, כעת נלך למלחמה. לא נניח לזה. הגיעו מים עד נפש, חשוב שהציבור ידע, ראש העיר נבחר על האג'נדה הזו. הוא הכריז "שימנע את ההתחרדות בעיר", וזה התוצאה של זה. מה היה קורה אם היו מתנהגים ככה נגד אתיופים או מוסלמים?", – כך קווס בראיון לרונן כץ.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת חגי‏:

   גם הורי עברו את זה לפני 70 שנה בגרמניההאם ראש העיר הנוכחי לא טוב מהם

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *