• גפני: "יהדות התורה וש"ס יתמכו בחוק ההסדרה"

  המהדורה המרכזית | כ"ז חשון התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  חבר הכנסת הרב משה גפני מצהיר הערב כי מפלגתו תתמוך בחוק ההסדרה, בראיון למהדורה המרכזית עם משה גלסנר אמר גפני "אין אף אחד במפלגות החרדיות שמסכים עם חוק ההסדרה, אבל נצביע בעד. יש תחרות בימין מי עושה יותר רושם, כנ"ל בחוק המואזין".

  גפני מוזס ואייכלר במליאה צילום: מרים אלסטר / FLASH90

  גפני מוזס ואייכלר במליאה צילום: מרים אלסטר / FLASH90

  חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי בירך היום על העברת החוק בקריאה טרומית ואמר כי הוא מקווה כי יוכלו להעביר אותו גם בריאה שניה ושלישית עם בטרם יגיע מועד הדיון בבג"ץ, בוועדה המשותפת לוועדות החוקה והחוץ וביטחון המשיכה היום (ב') להכין את הצעת חוק ההסדרה לקריאה ראשונה ואישרה את מיזוג שלוש הצעות החוק הפרטיות ברוב של 5 תומכים ו-4 מתנגדים (בכפוף לרביזיה שהגיש ח"כ דב חנין).

  חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני): ביקשתי להביא את היועמ"שים של משרדי החוץ והמשפטים שיבהירו לחברי הוועדה משמעות ההחלטה ביחס לביה"ד הפלילי בהאג וכן מומחים שיבהירו את השלכות הביטחון מחשש לגל אלימות נוסף. אחרי סוף השבוע האחרון כדאי לחשוב שוב האם חקיקת חוקי ההדחה, המואזין וההסדרה תורמת לנפיצות ולאלימות". עו"ד תהילה רוט ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים: "היועמ"ש לא מונע מגורמים רלוונטיים להגיע לדיון וביחס להשלכות בינ"ל אין מניעה לקיים דיון חסוי עם נציגינו"

   

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת פור"ם זעקת מוסדות החינוך החרדי‏:

   פניה ליו"ר וועדת הכספים הרב גפני
   שערוריה
   משרד החינוך חונק את מוסדות החינוך החרדי בכדי לסוגרם!
   במכתב שנשלח חודש שעבר למוסדות ממשרד החינוך, הובהר שוב כי חל איסור לגבות שכר לימוד בגני ילדים למעט 342 ש" לשנה כתשלומי רשות
   ההיבט התקציבי
   תקציב משרד החינוך לגן מיועד עבור שכר גננת וסייעת. יתר הפעילות והאחריות התקציבית להפעלת הגן מוטלת על הרשות המקומית ולא על ההורים (שכן חל חוק לימוד חובה כבר מגיל 3) הרשות אחראית לבינוי (מימון המבנה ברשות נעשה ע"י משרד החינוך), הרשות אחראית גם למימון הוצאות תפעול שוטפות ובכלל זה חשמל מים טלפון נקיון והצטיידות שוטפת. כל זאת בגנים רשמיים בבעלות העירייה.
   הבעיה התקציבית קיימת בגני ילדים במעמד מוכש"ר(חלק גדול מהם –חיידרים) אין אפשרות לבצע גביה מהורים ובמקרה והרשות לא משתתפת כלל בעלות הפעלת הגן ומועסק צוות ותיק ויקר מודל הפעלת הגן בלתי מעשי.
   פעם אחת – בגלל תקציב בלתי מספק של משרד החינוך אשר מעביר תקציב בהנחה של גן מלא ( 31-33 ילד) ופעמים הגן חסר ילדים.
   כמו כן בגני טרום חובה מעביר רק 90% 33 מעלות הצוות (לא אושרה גביה של 10% הפער האמור).
   פעם שניה – בגלל התנערות הרשויות המקומיות מהשתתפות בעלות הגנים המוכש"רים. רוב הרשויות המקומיות אינן תומכות ומתקצבות את גני המוכש"ר. מיעוטן מסייעות בהקצאות ובינוי, ומיעוט קטן יותר מסייע בתמיכות בתשלומי חשמל ומים והצטיידות. מאחר וחוק נהרי מתייחס רק לבתי הספר היסודיים, נותרו גני הילדים בחשיפה תקציבית מוחלטת. ממשרד החינוך מתקבל תקציב סמלי להוצאות הפעלה (סכום מגוחך בסך 15,000 ₪ לשנה!)

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *