• לפיד: "ישראל צריכה מנהיגות אחרת"

  המהדורה המרכזית | ה' כסלו התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  יו"ר יש עתיד חבר הכנסת יאיר לפיד אומר הערב כי סיעתו תתנגד לחוק ההסדרה, בראיון למשה גלסנר במהדורה המרכזית אמר לפיד "נצביע נגד חוק ההסדרה, הוא מוכר את התושבים שהם אנשים טובים וגם כך לא יעבור משפטית,  יש תחרות בין בנט לנתניהו מי קורץ יותר לציונות הדתית. במקום לנהל את המדינה הם מתעסקים בפוליטיקה קטנה, חשבתי שנתניהו נבחר לראשות הממשלה ולא בנט, הוסיף לפיד ואמר לאריק שרון ואחרים אף אחד לא היה מעז להציע להעביר את חוק ההסדרה, המדינה זקוקה למנהיגות אחרת".

  יאיר לפיד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

  יאיר לפיד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

  לפיד התייחס בראיון ליחסיו עם הציבור החרדי ואמר: "הקשר שלי עם התקשורת החרדית הוא חלק מהפקת לקחים מול הציבור החרדי. יש לנו עדיין חילוקי דעות עם החרדים אבל הדיאלוג חייב להיעשות, עם ליצמן יש לי בעיה, אני לא יודע מהי הבעיה כי הוא מעולם לא החליף איתי מילה. הבית היהודי והליכוד חושבים בדיוק כמוני שהחרדים צריכים ללמוד מתמטיקה, הם ישבו איתי באותה ממשלה. מה שאמרו אח"כ היו רק תירוצים".

  יו"ר סיעת יש עתיד התייחס בראיון לסקרים האחרונים לפיהם מפלגתו עוברת את מספר המנדטים של המחנה הציוני ומאיימת על נתניהו כראש הממשלה ואמר "לסקרים אין משמעות מבחינתי, אני לא פוסל אף מפלגה בהקמת קואליציה עתידית, זה חוסר צניעות לעסוק כעת בהרכבת הממשלה. אני ממש לא נמצא בגוש השמאל, אמרתי בלי סוף שאני לא שונא את החרדים, עד שיום אחד נמאס לי כבר לומר את זה. מנדטים מהחרדים גם כך לא יהיו לי".

  בראיון המיוחד תקף לפיד את חברי הכנסת החרדים ואמר "חברי הכנסת החרדים הסכימו עם מתווה הכותל שהתווה מנדלבליט שהינו יהודי שומר תורה ומצוות, רק פתאום נבהלו חברי הכנסת מאתרי האינטרנט החרדים שיצאו נגד" – כך לפיד בראיון.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת שוקי‏:

   איפה ניתן להאזין לראיון?

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *