• מקלב: אין משבר בקואליציה אך השבת אינה אלטרנטיבה לעבדות

  בארץ | י"א כסלו התשע"ז2 תגובות הדפסה הוספת תגובה

  חבר הכנסת הרב אורי מקלב מיהדות התורה מבהיר הבוקר בשיחה עם קול ברמה כי למרות המשך העבודות ברכבת ישראל בשבת אין משבר קואליציוני, בראיון לנועם זיגמן בתוכנית חדש על הבוקר כאן בקול ברמה אמר מקלב: "אין משבר בקואליציה, יש שיפור גדול בהיקף עבודות רכבת ישראל בשבת אך עדיין משרד התחבורה מגיש בקשות לעבודות בשבת באופן מכוון, שבת לא תהיה אלטרנטיבה לעבדות תחזוקה בשבת, אנחנו נפנה לשר חיים כץ בדרישה לבטל את העבודות".

  ח"כ מקלב צילום: Hadas Parush/Flash 90.

  ח"כ מקלב צילום: Hadas Parush/Flash 90.

  מקלב התייחס להעלאת מחירי המקוואות בישראל ואמר: "המועצות הדתיות העלו את מחירי המקוואות בעוד במקוואות דווקא הוזלו, אפשר להוזיל מחירים ולא ליקר, מנכ"ל המשרד מבין את זה ואנחנו נראה תוצאות בשטח בקרוב, מי שהולך למקווה לא צריך לסבסד הוצאות אחרות".

  בנוגע להצעת החוק שהגיש לועדת השרים הבוקר יחד עם חבר הכנסת הרב משה גפני סביב המענה הטלפוני בתחום התחבורה אמר מקלב: "היום נותני שירותים מחויבים למענה בפרקי זמן סבירים, לא יכול להיות שבתחום התחבורה יהיה המתנות בלתי סבירות לאזרחים, משרד התחבורה מנגד בגלל בעיות תקציביות, אנחנו נעביר את זה בחקיקה שיהיה אחידות בנושא הזה".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת חיים‏:

   מידה כנגד מידה!

   המוסדות לא משלמים לצוות הגנים את שכרם, ומעבירים להם פחות משכר המינימום, למרות שהם מתוקצבים בכ-700 ש"ח לילד X 28 ילדים = 21,000~ לחודש.
   די והותר לשלם לעובדות את שכרן המלא, להוצאות הגן ולעודף למנהלים.

  2. מאת חרדים לחינוך‏:

   אין משבר בקואליציה? ומה עם החינוך החרדי המקבל פירורי תקצוב? ככה תעבירו את תקציב המדינה הדו שנתי?
   הנה התחשיב:
   בס"ד

   חישוב לצורך דרישת השוואת תקצוב שעות הוראה ורכיבי שכר למוכש"ר החרדי לשיעור 75%

   בדיון בתקצוב שעות הוראה בחינוך יש להבחין בין שני מרכיבים: מספר שעות ההוראה הניתנות ועלות כל שעת הוראה
   בשתי מרכיבים אלו קיים פער של עשרות אחוזים
   בנוסף ישנם רכיבי שכר נלווים לשעות הוראה שחלק משמעותי מהם לא מתוקצבים או מתוקצבים בחסר למוסדות המוכש"ר .

   בנייר עמדה של משרד רו"ח מישו"ר חשבות שהוגש לכנסת, לצורך בדיקת הפערים בין מוסדות חרדים למוסדות הרשמיים נערך חישוב באחוזים של שיעור תקציב בפועל למוסדות חינוך במגזר החרדים ובו שקלול של מכלול רכיבים אלו בצירוף חישוב תקצוב מינהל ומינהל פדגוגי והצטיידות המשומים למוסדות הרשמי בלבד.
   הבדיקה התבססה כל בסיס נתונים תקציביים של 2011
   לפי העולה מבדיקת משרד רו"ח מישו"ר חשבות עולה כי תקצוב תלמיד מוכש"ר (שיעור חוק 75%) מתוקצב בפועל בשיעור 30% בלבד מסל תקצוב תלמידי החינוך הרשמי.
   (במסמך האמור הובהר על ידי משר רו"ח שיקוביצקי כי בפועל קיימים פערים נוספים שלא נכללו בחישוב בנוגע לרכיבים תקציביים כגון: רשויות מקומיות, תקציבי בינוי ותפעול )

   על פי מסמך של מרכז המחקר המידע של הכנסת בעריכת אתי וייסבלאי,
   עלויות שעת ההוראה הממוצעת משקפות, משנת הלימודים תשע"ג ואילך, את הגידול בשכר המורים בעקבות הסכם "אופק חדש", החל כיום בכל בתי-הספר היסודיים בחינוך הרשמי. בעקבות זאת, עלות שעת ההוראה הממוצעת של מורים בבתי-ספר יסודיים בחינוך הרשמי גדלה בכ- 37% בשנים תשע"ב–תשע"ג. לעומת שנת 2011 (בה רפורמת אופק חדש פעלה באופן חלקי ) שנה עליה התבסס חישוב של משרד רו"ח מישו"ר חשבות
   בהתאם לכך יש להוסיף לחישוב הפרשי האחוזים את הגידול בשעות הוראה שהתווסף (כאמור תוספת 37%, ולפיכך עולה כי תקצוב תלמיד מוכש"ר (שיעור חוק 75%) מתוקצב בפועל בפחות משיעור 20% מסל תקצוב תלמידי החינוך הרשמי.
   להשלמת חישוב ומדידת הפערים יש להוסיף:
   תקציב שירותי היקף(תוקצב בשנת 2014 – בסך -6 מיליארד ₪ שזהו שיעור 50% מעלות התקצוב השוטף של חינוך יסודי שחושב על ידי מישו"ר חשבות) – תקציב סיוע בתחזוקת ביה"ס (שרתים, מזכירים, סייעות טיפוליות, אבטחת מוסדות חינוך, לבורנטים, ספרנים, עובדי אחזקה, אחראי ציוד ועובדי סיוע), כולל גם הסעות, שיפוצים ופיתוח. (מצו"ב בקובץ מסמך החתום ע"י מירי כהן מנהלת תחום עלויות ותקציב חינוך מוניציפלי בנושא השתתפות משרד החינוך בתקציב הרשויות המקומיות והבעלויות לשנת התשע"ז, ובו פורט בעמוד מס' 60 אופן חישוב תקציב שירותי ההיקף) מערך שירותי העזר כולל שירותי היקף כוללים שאינם שירותי חינוך, אך נחוצים לתפעול שוטף ויעיל של המערכת.
   כן יש להוסיף,
   תוספת תקצוב משלימה – חינוך בלתי פורמאלי הניתן במשותף על ידי משרד החינוך והמשרד לשוויון חברתי ומשרדי ממשלה אחרים, ובהם המשרד לביטחון פנים, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, המשרד לקליטת העלייה, משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות מעורבים במימון ובפיתוח של תוכניות שונות בחינוך הבלתי פורמלי. מעורבות זו היא בהתאם לתפקידו של כל משרד, למטרות שהגדיר לעצמו,
   לאוכלוסיות שהוא מטפל בהן וליכולת הביצוע והמימון שלו. (תקצוב משרד החינוך לחינוך היסודי הרשמי ברכיב זה מוערך על ידינו בשיעור כ- 5% תקצוב ביחס לשיעור התקצוב השוטף של החינוך הרשמי )
   שקלול הפערים באחוזים בהתחשב ברכיבים האמורים מפחית את שיעור תקצוב תלמידי מוכש"ר חרדים לכפחות מ- 10% תקצוב!
   אם נוסיף לחשבון זה, את היעדר תקצוב מוסדות המוכש"ר על פי רוב מצד הרשויות המוציפאליות
   ועוד אם נוסיף היעדר התיחסות בתקצוב חינוך המוכש"ר החרדי לרזרבות תקציביות שמעביר משרד האוצר פעמים רבות לקראת סוף שנת כספים – מהם החינוך המוכש"ר מעולם לא קיבל מזה מאומה!
   נמצא כי שעור תקצוב תלמידי המוכש"ר החרדי לאחוזים מזעריים ביותר,על גבול אחוזים בודדים!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *