• אירוע סיום מסכת בסניף אשקלון של רשת הכוללים ליבנו בתורתו

  גלריות | י"ב כסלו התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  אמש נערכה מסיבת סיום מסכת באשקלון לסניף הדגל של רשת הכוללים ליבנו בתורתו באירוע נכח ראש ישיבת "יצחק ירנן" הרה"ג יצחק ברדא שליט"א, ראש הכולל הרה"ג יאיר לחיאני שליט"א. ויו"ר המועצה הדתית אשדוד הרב ברוך ביטון שליט"א.

  לאחר חודשיים וחצי מאז נפתחה רשת הכוללים ואיתה הסניף המרכזי באשקלון, נלמדה מסכת "מכות" בעיון רב, ע"י עשרים בני תורה עובדים, ערב ערב בשעות הלחוצות ביותר ולאחר יום עבודה מתיש, מגיעים הבחורים ולומדים שעה של תורה ביום. מיד עם מעמד סיום המסכת, החלו ללמוד את מסכת 'ברכות' שתתפוס את מקומה בזמן חורף הארוך.

  הרה"ג יצחק ברדא שליט"א שהגיע למאורע אמר כי: "כשנעלה לשמים ישאלו אותנו אם קבענו עיתים לתורה, לא אם היינו גדולים בתורה או כמה מסכתות סיימנו, רק אם קבענו עיתים לתורה. ואתם ברוך ה' קובעים עיתים לתורה כל יום…"

  עוד הוסיף הרב ברדא ובירך את הנשים ששהו גם הן אחר מחיצה באירוע, על הדרבון היומיומי בבעליהם ופירש את המימרא "נשים במאי זכיין?! בזה ששולחות את בעליהם ללמוד תורה ומחכות להם שישובו מהכולל בערב…" בכך חיזק ראש ישיבת "יצחק ירנן" את רוחן של הנשים שקיבלו על עצמן להמשיך את הדבר הגדול הזה.

  גם ראש הכולל הרב יאיר לחיאני שליט"א בירך את הלומדים ונשותיהם וחילק להם את ספרו עטור השבחים "הדרן עלך" על סיומי המסכת של כל הש"ס.

  יו"ר המועצה הדתית אשקלון הרב שלמה פרוור הי"ו שברגע האחרון ביטל את השתתפותו עקב עומס מבורך בעבודתו הציבורית, שלח את ברכתו ודאג לסייע רבות לערב זה בשבועות שקדמו לו.

  יזם הרשת יוסי לחיאני המתגורר אף הוא באשקלון נכח באירוע ובדברים נרגשים הודה לכולם על ההשקעה וההתמדה: "בזכותכם ממשיכים להיפתח עוד ועוד כוללים ברחבי הארץ ובעזרת ה' שנגיע עם הבשורה לכל העולם. חשוב שכולם ידעו שבלי תורה אי אפשר ולכן גם במצב שבו עוזבים את ד' אמות של תורה אפשר להישאר מחוברים…"

  צילום: יוסף בוכריס​

  img_6834 img_6806 img_6767 img_6729 img_6711 img_6668 img_6649 img_6630 img_6581 img_6569 img_6554 img_6533 img_6490

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *