• ח"כ שמולי דורש מהמדינה לקלוט יתומים מחאלב

  בעולם | י"ז כסלו התשע"ז2 תגובות הדפסה הוספת תגובה

  ח"כ איציק שמולי פנה במכתב לראש הממשלה ולראשי מערכת הביטחון וביקש מהם לבחון מחדש את האפשרות לקליטת יתומים נפגעי המלחמה בחאלב שבסוריה: "החלטתכם להימנע מפעולה צבאית גלויה בסוריה התבררה כנכונה וכחכמה, אך אין זה אומר שבצד ההומניטרי ישראל צריכה לשבת ולהשקיף מן הצד על טבח העם שמתחולל שם. דווקא העם היהודי, שההיסטוריה צילקה אותו ללא הרף בזמן שאחרים עמדו והתבוננו מן הצד חייב להיות רגיש יותר למצוקתם של אחרים ולהושיט יד ליתומים חסרי ישע שאיבדו את כל עולמם. גם ישראל צריכה לשאת בנטל ההומניטרי ולא רק ירדן וטורקיה, מדובר בילדים שאינם מהווים סיכון ביטחוני ויש בכך גם כדי להראות את פניה היפות של ישראל לעולם. רק גדר מפרידה בינינו אבל זוהי הגדר המפרידה בין חוף מבטחים לגיהנום עליי אדמות, ולבטח נוכל לעשות משהו בנידון."

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת עודד‏:

   יורם , תגובה ירודה כזו לא ראינו מזמן.
   המעניין הוא שלפני קצת פחות ממאה התייחסו כך אל יהודים באשר הם ברחבי העולם ובאירופה בפרט. רק בזכות קומץ אנשים הצליחו להנצל מספר לא רב של אנשים . אותם ניצולים זכו להקים משפחות ולנצח את הבערות חסרת הרגש.
   אותם אנשים טובים שעזרו להצילם זוכים וזכו להקרא בתואר חסידי אומות העולם אשר מוענק להם בזכות ועל ידי מוסדות מדינת ישראל.

   מעניין מה דעתך עכשיו……

  2. מאת יורם‏:

   לדעתי לא לקבל שום יתומים מסוריה, את כולם לשלוח לרוסיה. הוא הפטרון שלהם מספיק לנו המחבלים שבתוכנו אין לנו צורך בעוד כאלה.
   שבוע טוב
   ובשורות טובות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *