• נחשפו הנחיות ראשי דאע"ש לפעילים

  בעולם | כ"ב כסלו התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  ווקאטיב (Vocativ), החברה הישראלית שעוסקת בניטור הרשת העמוקה באמצעים מודיעיניים, חשפה התכתבויות של פעילי דאע"ש, הקוראים ומנחים את חבריהם להוציא לפועל פיגועים בכנסיות בארה"ב במהלך חג המולד.

  גלעד שילוח, החוקר הישראלי שחשף את המידע מסביר: "הקריאה לפגוע בכנסיות עלתה בקבוצה של אנשי דאע"ש באפליקציית הטלגרם, שהיא אפליקציית מסרים מוצפנת המשמשת את אנשי דאע"ש לתקשר ולהפיץ תעמולה.

  הקבוצה הזאת ספציפית, כל מטרתה היא לתת טיפים ושיעורים ל'זאבים בודדים' במערב ובכלל, בין אם איך לירות בנשק, לבצע פיגועי דקירה, איך להרכיב מטענים וכו'. קהל היעד הוא מוסלמים תומכי הארגון, שלא אומנו או מומנו על ידו אבל נקראים לעשות פיגועים של 'עשה זאת בעצמך. ווקאטיב חדרה לקבוצה הזאת, כמו לעשרות קבוצות אחרות של תומכי הארגון בטלגרם, בדרכים שאנחנו לא יכולים לפרט כרגע.

  בחודשים האחרונים אנחנו רואים עלייה משמעותית במאמץ הזה של דאע"ש, של עידוד פיגועי 'זאבים בודדים' על אדמת ארצות הברית ואירופה, והארגון רואה הרבה פירות למאמץ הזה, החל מהפיגוע במועדון הגאים באורלנדו, פיגוע הדריסה בניס ביום הבסטיליה, הפיגוע בכנסייה בנורמנדי בה אנשי הארגון כרתו ראש של כומר, פיגוע דריסה ודקירה באוהיו בחודש שעבר וגם פיגוע הדריסה בברלין השבוע, שדאע"ש קיבל עליו את האחריות".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *