• משרד החקלאות מעלה את עלות אגרת הבדיקות במשחטות

  בארץ | כ"ז כסלו התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  משרד החקלאות מבקש להעלות אגרות של בדיקות וטרינריות למשחטות העופות – ח"כ פריג' דורש לוודא שהאגרות לא יממנו הוצאות אחרות של מועצת הלול בעקבות העלאה של 20-30 אחוז בשכר הרופאים הווטרינריים בשירות המדינה ביקש המשרד לקיים חובת התייעצות עם ועדת הכלכלה, כדי להעלות את האגרות ב-2.5%; האוצר: האגרות הולכות לחשבון נפרד למימון שכר הרופאים בלבד
  ועדת הכלכלה של הכנסת עסקה היום בבקשת משרד החקלאות לקיים התייעצות עם הוועדה בדבר תיקון תקנות המועצה לענף הלול העוסקות באגרות ושירותים. זאת כדי להוסיף לתקנות בדיקות טכנולוגיות חדשות לזיהוי חיידקים ולקבוע את גובה האגרות בגינן ולאפשר העלאת תקנות אחרות המושתות על המשחתות, בשל העלאת שכר הרופאים הווטרינריים בשירות המדינה, בהם גם רופאי מועצת הלול. ח"כ עיסאווי פריג', שמילא את מקומו של היו"ר אישר את קיום חובת ההתייעצות, אך דרש מנציגי משרדי החקלאות והאוצר לוודא שהעלאת התעריפים תנוצל אך ורק לטובת תוספת השכר של הרופאים ולא להגדלת קופתה של מועצת הלול.
  סמנכ"ל גורמי יצור במשרד החקלאות, ד"ר אסף לוי, הסביר כי המשרד מבקש לעדכן את התקנות בשני נושאים. האחד הוא הוספת שתי בדיקות, בעקבות התפתחות טכנולוגית חדשות וקביעת אגרות בגינן. הבדיקות החדשות מאפשרות למגדלים לקבל תוצאות תוך זמן קצר, להתחיל טיפול מוקדם בלהקה ולחסוך בתמותת תרנגולות. הנושא השני הוא העלאת אגרות של בדיקות הרופאים הווטרינריים של מועצת הלול לצורך מימון העלאת שכרם. לדבריו, שכר הרופאים הווטרינריים בשירות המדינה הועלה בכ-20-30 אחוזים. מנכ"ל מועצת הלול, שמואל לויט, אמר כי ההשפעה של העלאת השכר היא הצורך להעלות אגרות בכ-2.5% בלבד. הוא הוסיף כי המשחתות משלמות את האגרות בתמורה לפיקוח של הווטרינריים של המועצה.
  ח"כ פריג' הביע חשש כי בסוף הדבר יגולגל לכיסו של הצרכן ודרש לוודא כי תוספת האגרות תממן אך ורק את העלייה בשכר הווטרינרים ולא תגדיל את קופת המועצה. לויט התייחס לכך ואמר כי בין המשחתות מתקיימת תחרות, לכן העלות לא בהכרח תגולגל לכיסו של הצרכן, והוסיף כי היא נועדה לממן אך ורק את העלייה בשכר הווטרינרים. רפרנט חקלאות באגף התקציבים באוצר, עלי בינג, התייחס לכך גם הוא ואמר כי המשרד ביצע בדיקה לוודא שאין תוספת אגרה לטובת מועצת הלול. הוא הוסיף כי האגרות מועברות לחשבון נפרד ולא לשום פעילות אחרת, כך שאם בחשבון נשארים עודפים הם יממנו אך ורק את שכר הרופאים.
  הוועדה אישרה את בקשת משרד החקלאות כי התקנות יכנסו לתוקף עם פרסומן ברשומות, ואנשי המשרד הבהירו כי בכוונתם להביא לפרסום מהיר כדי שכניסתן לתוקף של התקנות תהייה ב-1 בינואר 2017. ח"כ פריג' שב והדגיש את בקשתו לוודא שהעלאת האגרות תממן אך ורק את העלאת שכר הווטרינרים ודרש מנציגי המשרדים להביא להבא לוועדה תחשיב מסודר שיראה זאת.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *