• בית המשפט העליון הורה על עיכוב זמני של הסרת השלטים

  חדשות | ז' טבת התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  ניצחון לחסידי גור בערד-בערעור שהגישו לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי להסרת השלטים תוך שבוע,הורה ביהמ"ש העליון על עיכוב זמני של פסק הדין.כמו כן הורה ביהמ"ש העליון לעירייה לספק תשובה עד יום רביעי הבא,מדוע חסידי גור צריכים להוריד את השלטים.

  %d7%92%d7%95%d7%a8

  הרקע למאבק :בין חסידות גור בעיר לתושבים החילונים שורר מתח קבוע, שהתגבר עם בחירת ראש העיר החדש בן חמו . שני הצדדים חסידי גור והתושבים החילוניים נאבקים על נושאים הקשורים לצביונה של העיר כמו הקצאת מבני ציבור, תקציבים ואפיון העיר. התושבים החילונים מתלוננים על תליית עשרות שלטים ברחבי העיר עם מסרים לשמירת מצוות, הפעלת צופרי שבת וקליטת אוכלוסייה חרדית נוספת לעיר, אשר על פי נתוני העירייה מונה כבר כיום כ-15-20% מתושבי העיר.

  מקורו של הוויכוח שהצית את המחאה הנוכחית  והמחלוקת ,במאבק שליטה על בית הכנסת האשכנזי הוותיק בעיר. באפריל 2014 נגמר חוזה השכירות שחתמה העירייה עם עמותת "בית כנסת מרכזי אשכנזי ערד" שהמבנה הוקצה לה בתשלום סמלי. שלושה חודשים אחרי תום חוזה השכירות, נכנסו חסידי גור  למבנה ומאז מסרבים לפנותו. הכניסה עצמה תועדה  על ידי תושבים בסרטון , אשר בו נראים החסידים נכנסים פנימה וקובעים עובדות בשטח.

  %d7%a2%d7%a8%d7%93-%d7%92%d7%95%d7%a8

  עם כניסתו לתפקיד, הגיש ראש העיר לבית המשפט בקשה לפנות את חסידי גור מבית הכנסת. ביולי ניתן פסק הדין המורה לפנותם, מבלי שהחסידים הגישו כתב הגנה. שבועיים לאחר מכן הגישו חסידי גור בקשה בהולה לביטול פסק הדין, בטענה שכתב התביעה לא הוגש להם. בדיון שנערך ב-16 בנובמבר אמר ביאליסטוצקי מעסקני חסידי גור בבית המשפט כי "גם אם פסק הדין יישאר על כנו וגם לאחר שיהפוך לחלוט, לא נפנה את בית הכנסת ונמשיך להתפלל משם". טרם התקבלה החלטה סופית בעניין בית הכנסת. לפני שבועיים באו חילונים תושבי ערד, נשים וגברים, אל בית הכנסת ובמקום התפתח עימות בין הצדדים. לטענות החסידים, התושבים החילונים נכנסו עם טלפונים ניידים, שרו והפריעו לתפילה.בנוסף לטענת חסידי גור באם הם יפנו את בית הכנסת יעשה בו דברים שגובלים בחילול ה' ממשי ובנישמתם ובנישמת כל יהודי המאבק הזה.החשש מפני הפיכת בית הכנסת למקום חלילה מוזל היא זו שמדירה שינה מעיניהם של חסידי גור תושבי העיר.

  החלטת בית המשפט העליון ברגע זה משרה אווירה יותר אופטימית בקרב חסידי גור .

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת חגי‏:

   בהצלחה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *