• במרכז פרשת החקירה נגד נתניהו: מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס

  בארץ | י' טבת התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  פרשת 2000 הולכת ונחשפת.  במרכז הפרשה עומד המו"ל של "ידיעות אחרונות", ארנון  מוזס, שנחקר בפרשה ושוחרר בתנאים מגבילים. בשיחה בין ראש הממשלה נתניה למוזס, הועלתה כפי הנראה הצעה ע"י נתניהו  לסגירת "ישראל היום", או ליתר דיוק – סגירת גיליון השבת, שמתחרה במוסף הדגל של ידיעות, "שבעה ימים".

   ייתכן שמוזס ונתניהו דנו בתשלום בעבור סגירת היומון, דבר שהיה אמור להניב למוזס סכומים משמעותיים. בתמורה, "ידיעות אחרונות" היה אמור לשנות את הקו שלו כלפי רה"מ. עוד דווח בחדשות 2 כי אם יהיה כתב אישום, מוזס יהיה עד תביעה ונתניהו יהיה הנאשם.

  ההקלטה של שיחתם הגיעה ליועמ"ש לפני חודשים. כבר לפני שבועות ארוכים הגיעו במשטרה למסקנה שחייבים לעבור לחקירה פלילית גלויה, ומאז מנסים לשכנע את היועמ"ש שזה הדבר שנחוץ, לעבור לחקירה מלאה. בצמרת משרד המשפטים התקיימו התייעצויות, וגם פרקליט המדינה היה סבור שיש לפרשה היבטים ציבוריים. כשהפרשה הזו חברה לפרשת הסיגרים שבה עוסקים בימים האחרונים, המליץ היועמ"ש על חקירה באזהרה.

  בין נתניהו למוזס שררה עוינות מוחלטת שהגיעה לשיא בבחירות האחרונות. הפרשה מראה שמתחת לפני השטח התקיימה מערכת יחסים אחרת, לה יש משמעויות ציבוריות. אין כאן חשש להאזנת סתר, זו שיחה קבילה. היה סכום כסף גדול על השולחן. ראש הממשלה ידע מה המשמעויות הכלכליות של פגיעה ב"ישראל היום" עבור מוזס והוא ידע איך זה ישפיע על העיתון שלו.

   

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *