• אושרו תקנות לפיקוח על איכות המזון במוסדות חינוך

  בריאות | י"ב טבת התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  אושרו תקנות לפיקוח על איכות המזון במוסדות חינוך

  ועדת החינוך, התרבות והספורט אישרה היום את התקנות לפיקוח על איכות המזון ולתזונה נכונה במוסדות חינוך התשע"ז -2017. התקנות הותקנו ע"י שר החינוך לפי חוק לפיקוח על איכות המזון ולתזונה נכונה במוסדות חינוך התשע"ד-2014.

  התקנות שאושרו בוועדת החינוך נועדו לוודא כי יסופק או ימכר לתלמידים במוסדות החינוך מזון איכותי, העונה על צורכיהם התזונתיים והבריאותיים, מבחינת הכמות, הגיוון והאיזון, כפי שמפורט בתוספות לתקנות שאושרו היום. התקנות יכנסו לתוקפן שלושה חודשים מיום פרסומן. החוק חל על כל מוסדות החינוך.

  על פי התקנות, בכל שנה ולא יאוחר מה-1 בספטמבר על ספק המזון (מי שעוסק במכירה או בהספקה של מזון, בתמורה או שלא בתמורה) להודיע בהודעה פרטנית בכתב למנהל המוסד החינוכי אילו מאכלים או תפריטים בכוונתו לספק. מנהל המוסד החינוכי יידע את ההורים אילו מאכלים יסופקו במוסד החינוך. עוד מתייחסות התקנות לנושא התאמת המזון לתלמידים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים – הספק יהיה רשאי לספק מנות מיוחדות מותאמות לתלמידים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים לפי הצהרה שימסרו ההורים ובאחריותם.

  דוגמאות למאכלים ומשקאות אסורים לשתייה: משקאות דיאטטיים, ברד, משקאות אנרגיה, משקאות מתוקים וממותקים, מיני מאפה עשירים בשומן כגון בורקס ומלאווח, מנות אישיות מתועשות להכנה מהירה, מזונות עשירים במלח, ממרחים עתירי שומן, מזונות שעברו טיגון, בשר מעובד, מזון עשיר בסוכר ועוד. בנוסף, מפורטים מרכיבי ארוחות העשר בגני ילדים, ארוחות צהריים צמחוניות בגני ילדים, ארוחות צהריים בשריות בגני ילדים וארוחת צהריים בשרית וצמחונית בבתי ספר.

  לאור הדברים הללו אמר מנהל ישיבת "כנסת יחזקאל" הרב שמחה ראדין למשה גלסנר בתוכנית "המהדורה המרכזית" :"אין מנהל שלא רוצה לתת לתלמידים תפריט בשרי עשיר כפי שהוצג היום בועדת החינוך,הבעיה היא העלויות הכבדות.התקציב לכל בחור גם כך מקוצץ,עכשיו נוספה גם העלות הזו,אם התקנה לא תשונה לא יהיה מנוס מלהפיל את העלויות על ההורים".

  %d7%90%d7%a8%d7%9f%d7%97%d7%aa-%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%90%d7%95%d7%aa-2

   

   

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *