• 40 אחוז מהמוהלים בישראל פועלים ללא הסמכה

  חדשות | י"ג טבת התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  במזל טוב ובשעטו"מ!!!   נולד בן זכר ואתם זקוקים למוהל? כדאי שתבדקו היטב מי האיש ותבקשו לחפש המלצות רבות ככל הניתן

  בדיון שנערך היום (ב') בוועדת הפנים של הכנסת התברר כי כ-40 אחוז מהמוהלים בישראל פועלים ללא הסמכה, ואין מי שיפקח עליהם. הנתון עורר זעזוע בקרב חברי הכנסת, שציינו כי מדובר למעשה בסוג של ניתוח שמבוצע על ידי אדם לא מוסמך.

  brit_wa

  לא פעם כתוצאה מרשלנות או טעות אנוש ישנם תינוקות הזקוקים להתערבות כירורגית ע"י אורולוג

  יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם מהליכוד, אמר: "ברית מילה אינה דבר של מה בכך – מדובר למעשה בסוג של ניתוח שמבוצע בגיל צעיר מאוד, ולמרות זאת רבים מההורים אינם מקפידים לבדוק אם יש למוהל תעודת הסמכה".
  ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד, אמר כי "האירוע של מדריך מוהלים שעשה סטאז' על תינוקות מיוצאי אתיופיה שכל חטאם הוא צבע עור כהה, הוא אירוע שכיהודי חובש כיפה אני לא יכול לעבור עליו לסדר היום. בעקבות הסיפור הזה אני שואל: מי מאשר מילה בישראל? זה עניין דתי אבל גם רפואי. היום יש ועדה שמפקחת על מוהלים, אבל אין סנקציה למי שלא מפוקח. ניסיתי שלפחות יהיו בוועדה נציגים של שלושה גופים – הרבנות, שר הדתות ושר הבריאות. הצעתי נדחתה".

  בתשובה לשאלת ח"כ אמסלם האם על כל מוהל מוטלת החובה להיות מפוקח, השיב הרב דגן מנכ"ל הרבנות הראשית: "כ-60% מהמוהלים הפועלים בישראל מוסמכים ומפוקחים על ידי הוועדה – היתר לא. אין היום תשתית חוקתית שמחייבת מוהל להיות מוסמך על ידי הרבנות הראשית, או הוועדה לפיקוח על המוהלים".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *