• נחשפו ההקלטות המביכות בין מח"ט כפיר אל"מ חזות לאביו של אלאור אזריה

  חדשות | רונן גרוס | י"ד טבת התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  לאחר שנטען תחילה כי בפגישה בין השניים נדון רק סיוע למשפחה ולא הוצעו בה הקלה בעונש או ביטול הערעור, ההקלטות חשפו כי הוצע למשפחת אזריה לשקול לוותר על ערעור ואף להחליף את צוות ההגנה תמורת התחשבות בחייל, המתקת עונשו ואולי אף חנינה בעתיד.

  פרקליטו של אזריה, עורך הדין אייל בסרגליק,יצא חוצץ כנגד הטענה של דובר צה"ל שמעולם לא הוצע לאביו של אלאור עסקה כלשהי.
  ההקלטות שנחשפו בערוץ 2 מדברות בעד עצמן.
  לטענתו של הפרקליט מדובר בשיטות נלוזות אשר מזכירות התנהגות במאפיה ,הצעת עיסקאות באישון לילה.

  "ההקלטות מדברות בעד עצמן. מדובר בשיבוש ברמה הגבוהה ביותר תוך ניסיון ניצול ציני של מצוקת המשפחה למנוע מהחייל את הזכות להליך הוגן ואת הזכות הבסיסית לייצוג" כך עו"ד בסרגליק.
  בסרגליק

  להלן תימלול השיחות בין מח"ט כפיר אל"מ גיא חזות לבין אביו של החייל אלאור צ'רלי אזריה:
  המח"ט: "אם יש משהו שאני מצטער עליו בכל האירוע הזה, זה שאני לא הצלחתי להיפגש איתך עד היום… הבן שלך אלאור הוא חייל שלי, אני מח"ט כפיר, אני לא שכחתי את זה אפילו פעם אחת".

  אזריה: "אבל 10 חודשים אחי, עכשיו אתם אומרים 'הוא החייל שלי?'".

  המח"ט: "אני גם אומר פה בצורה מאוד ברורה, אני לא מייצג רק אותי, אני מייצג את כל הצבא… מה שאני מציע לך זה את הדברים הבאים: אני יכול להפגיש אותך עם הסנגור הראשי של צה"ל שהוא ישמיע לך איזה אפשרויות אתה יכול להתקדם איתן דרך הסנגוריה של צה"ל, בין אם זה ייעוץ בנוסף, ובין אם זה לצרף מישהו לצוות של ההגנה. אין לי השכלה משפטית, אני יודע רק ממה שקראתי וממה שלמדתי בסוף השבוע האחרון, הקו הגנה הזה שבו לפחות ממה שקראתי, הוא לא היה מוצלח עד עכשיו"
  אזריה: "אני לא מוכן שהבן שלי בגיל 21 יהיה לו סעיף על הריגה בזמן ששירת את המדינה והוא לא עשה כלום. אם חלילה היו אומרים לי תשמע, פלסטיני עבר ברחוב והוא ירה בו הייתי אומר לו 'בואנ'ה מה אתה דפוק? בוא נתמודד עם הבעיה'. עכשיו אני מבחינתי אין את הסעיף הריגה, אין לי בעיה. אני לא רוצה לגרום נזק לצבא להיפך, אני רוצה לצאת בהצהרה ולהגיד לחיילים שצריך להתגייס לצה"ל, שאין לנו ארץ אחרת".

  המח"ט: "אני יכול להגיד לך, עם חברים משפטנים ומה שקראתי ולאור פסק הדין הכול כך יצוק כמו שהוא ניתן. הסיכויים שערעור כזה יתקבל, עוד פעם לא אני אומר, אני לא מבין בזה, זה מה שאומר פה סופר (המתווך), הם קלושים ואז מה?".

  אזריה: "כשאני שומע חיילים שמתקשרים אלי ואומרים לי 'תשמע צ'רלי, אני לא יודע מתי מותר לירות ומתי אסור לירות. אם אני לא אירה, יגידו לי לא פעלת מבחינה מבצעית. אם אני אירה – אני אהיה במקום הבן שלך'. מה אני יכול להגיד להם? אני לא רוצה את הנזק הזה, ההיפך. כשאני ראיתי אתמול את האירוע התביישתי, התביישתי, עד היום כואב לי הלב, אני צרוב לי בלב שאנחנו קוברים עכשיו ארבעה חיילים".
  מח"ט: "עכשיו אני אומר, אתה יודע מה אל תחליט עכשיו, בוא שב עם הסנגור הראשי הצבאי, בוא שב עם עוזר הרמטכ"ל, בוא שב עם ראש אכ"א, שמע אותם, בוא שב עם אלוף פיקוד מרכז. אתה לא חייב לחתום".

  אזריה: "בחיים הוא לא יוכל להחזיק אקדח, מי יכול להבטיח לי שאף אחד לא ינסה לפגוע בו ודברים כאלה".

  המח"ט: "צ'רלי, את כל הדברים האלה אנחנו יכולים לפתור, מכיסוי מודיעיני שנדע איזה איומים בדיוק יש עד לאישור חריג לאור האיום שקיים, כל הדברים האלה פתירים צ'רלי, זה כסף קטן".

  בתוכנית אחת בצהריים בהגשת רונן כץ התייחס לנושא ח"כ נחמן שי

  להאזנה:
  .

  צרלי עזריה

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת אשר דדון‏:

   צה"ל זה צבא הגנה לישראל אז הם מציעים לו הגנה?????????!!!!!!!!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *