• מלחמת סייבר- החמאס הצליח בעורמה להיכנס לסמארטפונים של חיילים

  בארץ | רונן גרוס | י"ד טבת התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  בעידן בו לכל אחד יש סמארטפון אשר הינו מחשב מוקטן לכל דבר , יכול המכשיר להיהפך לנשק מודיעיני ראשון במעלה בידי האויב.

  בעלי ידע טכנולוגי נרחב יכולים להיכנס מרחוק לכל מכשיר סמארטפון ולגרום לו לשלוח תמונות ממקום הימצאו, להעביר מיילים של בעל המכשיר ולהיכנס לתוך נבכי הסמארטפון מבלי שבעל המכשיר ידע מכך.

  החמאס אשר אינו בוחל בשום אמצעי, הגדיל לעשות ובאמצעות מודעות והצעות מפתות, פנה לחיילים.

  כאשר החייל הקיש שברצונו לראות את ההצעה השונה, למעשה איש סייבר מצד החמאס יכל להשתלט על המכשיר ולראות את כל מה שקורה סביב בעל המכשיר ובמקרה זה חייל גם בתוך הבסיס.

  בנוסף, אם בתוך המכשיר מאוכסן גם מידע רגיש בנושא בטחוני כפי שקורה  לא אחת אצל חיילים, גם מידע זה הופך לחשוף  לעיני האויב.
  סססס

  לדברי דובר צה"ל, לאחר שצה"ל גילה את דרכי פעולת החמאס בנושא הסייבר לסמראטפונים ושיטות הפיתיון, הגיעו למסקנה שאחת מהדרכים  לפעול על מנת לסכל את מהלכיו של האויב,  הוא בעיקר באמצעות הגברת המודעות לאיום, בקרב המשרתים בצה"ל בסדיר ובמילואים והמשתמשים ברשת.

  במהלך המבצע בוצעה חשיפה של דמויות מזויפות של חמאס, על מנת לייצר מודעות ולסכל נגישות אויב.

  כמו כן, הוחמרו כעת ההנחיות על שימוש זהיר ברשתות החברתיות למשרתים בצה"ל, תוך איזון בין שמירת הסוד, לחופש הפרט. גם המפקדים יירתמו לשם כך והמשרתים בסדיר ובמילואים יודרכו בענין.

  צצצ

  יש לדעת, כי גורמי אויב וארגוני טרור מנצלים את הרשת החברתית ואת התמימות וחוסר הידע של המשתמשים בה, בכדי להפעיל דמויות פיקטיביות,בכדי לשטות בחיילים בסדיר ובמילואים, להדביק מכשירי טלפון ניידים בווירוסים ולאסוף מידע מסווג אודות פעילות צה"ל ויכולותיו.
  לא אחת גם אנשים פרטיים נפגעים מכך, כאשר במענה תמים למייל לא מוכר, נותנים אפשרות לתוכנת ריגול להיכנס לסמארטפון ושוב המשמעות היא שמי ששתל את תוכנת הריגול בסמארטפון, ביכולותו לדעת ולהאזין לכל שיחה נכנסת ויוצאת ולקבל כל הקלדה שנעשית במכשיר. לצד האיום על ביטחון המידע המסווג של צה"ל, הדבר מהווה איום גם על ביטחונם האישי ועל פרטיותם של המשתמשים ברשתות החברתיות.
  זהירות וחשד הם אמצעי זהירות חשובים בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים.

  ללל

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *