• "אנחנו לא מדינה שעושה מה שאומות העולם אומרות לה, אלא, מה שחושבת שנכון וצודק"

  המהדורה המרכזית | י"ב שבט התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  בראיון "למהדורה המרכזית" בהגשת משה גלסנר אמר השר ארדן כי :"חוק ההסדרה הוא חוק צודק ומוסרי ,הצדק וההיגיון מחייבים לא לפנות מתיישבים אשר גרים במקום במשך שנים ,כי אם לפצות בנדיבות את בעל הקרקע".
  לגבי קביעתו של היועץ המשפטי מנדלבליט כי לא יוכל להגן על החוק בבג"ץ אמר השר :"משפטים הוא המדע הכי לא מדויק בעולם, מצפה מבית המשפט העליון לא לעבוד על אוטומאט ,אנחנו מדינה שלא עושה מה שאומות העולם אומרות לה ,כי אם מה שאנחנו חושבים שנכון וצודק". ולעצם היותו של מנדלבליט חובש כיפה, טען השר: כי הכיפה שלראשו אינה מעידה דווקא על עמדותיו הפוליטיות.
  כשנישאל ע"י גלסנר להתיחסותו לבג"ץ, במידה ויחליט להתערב, אמר השר באופן נחרץ :"במידה ובג"ץ יתערב בכך, יש להפעיל את פיסקת ההתגברות ובנוסף יש להקים ועדה לבחירת שופטים, שתביא לאיזון בין הגישות השונות -חילונית ושמרניות".

  להאזנה:

  לגבי הפגנות הפלג הירושלמי הקיצוני המשוייך לרב אוירבעך אמר השר ארדן:"יש את המאבק בהסתה והתרת הדם כלפי צעירים חרדים המשרתים בצבא צריכה להימשך מלחמה בלתי פוסקת במסיתים ובמתירים את דמם ואפעל כמה שיותר לאכוף את הנושא ולמצות את הדין עם האשמים " השר הדגיש בדבריו שהוא יודע לעשות את ההפרדה הנידרשת ויודע שההפגנות הללו לא מייצגות את הציבור החרדי.כמו"כ אמר השר שאם ירצו להפגין ע"פ חוק יינתן להם הדבר אך כל התנהגות אלימה וחסימת כבישים לא תוכל להתקבל והמשטרה תנהג ביד קשה כלפי הפורעים.
  להאזנה:

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *