• נחשפה רשת שסייעה לחרדים לקבל פטור

  חדשות | ט"ז שבט התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  שני תושבי ירושלים נעצרו בחשד שגבו כספים מחרדים ותדרכו אותם לפני פגישות עם פסיכיאטרים כדי למנוע את גיוסם לצה"ל. לפי החשד, בסיום הפגישה עם הפסיכיאטרים קיבלו החרדים מסמכים המעידים על בעיות נפשיות וכך נמנע גיוסם

  כך עבדה השיטה להשיג פטור לחרדים מגיוס לצה"ל: המשטרה עצרה שני תושבי ירושלים בחשד שעמדו בראשה של תשתית מאורגנת לקבלת מסמכים רפואיים, שבאמצעותם נמנע גיוס לצה"ל של מועמדים חרדים לגיוס. כך הותר לפרסום.

  השניים, בני 25 ו-57, חשודים כי קיבלו כספים ממועמדים שרצו לקבל פטור מהצבא והיו מתאמים עבורם פגישות עם פסיכיאטרים. לפני הפגישה היו מתדרכים אותם כיצד לפעול במהלכה. אז היו מקבלים המועמדים מסמכים רפואיים, שיועדו לפי החשד להצגה בפני גורמי הצבא ובאמצעותם לקבל את הפטור המיוחל.

  החקירה החלה בעקבות מעצר של מפר סדר חרדי לפני כחודש ברחוב רש"י בירושלים מול לשכת הגיוס. במהלך חקירתו במשטרה ובחיפוש שבוצע נתפסו ברשותו מסמכים רפואיים שעליהם חתמו פסיכיאטרים.

  לאחר חקירת החשוד, הצעיר מבין השניים שנעצר, הגיעו השוטרים לחשוד המבוגר, שבחיפוש בביתו נתפסו יותר מ-100 אלף שקלים. אלה הוחבאו בבית, והיו מסודרים בחבילות שעל כל אחת מהן שם ופרטי אדם אחר.

  בחקירה התברר כי כל מועמד קיבל מסמך המעיד על סוגיות נפשיות שונות, שבהן כביכול הוא לוקה, ואותו היה מגיש בהליך גיוסו לצבא. החקירה כללה עדויות של כמה פסיכיאטרים. מעצרם של שני החשודים הוארך כמה פעמים ובסיום החקירה שוחררו בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת.

  סנ"צ דורון בנאמו, קצין אח"מ ציון במשטרת ירושלים, אמר כי החקירה "מורכבת. יש חשד לביצוע עבירות של זיוף ושימוש של מסמכים מזויפים. מעין מעאכרים במגזר החרדי שהיו מאתרים חייבי גיוס, לוקחים אותם לאותם לפסיכיאטר ותמורת 800-500 שקל היו מוציאים להם אישורים שהם לא כשירים לשרת בשירות צבאי בשל בעיה נפשית".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *