• 188 אלף בני אדם פונו בקליפורניה מחשש לקריסת סכר

  בעולם | י"ז שבט התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  188 אלף בני אדם פונו באזור העיר אורוויל מחשש לקריסת הסכר שמתנשא לגובה 230 מטרים והתמלא כמעט לחלוטין בעקבות הגשמים העזים שירדו בשבועות האחרונים:
  סכר אגם אורוויל התמלא כמעט לחלוטין במים בעקבות כמה סערות קשות שפקדו את האזור בשבועות האחרונים לאחר ארבע שנות בצורת, והרשויות בקליפורניה חוששות שעם קריסת הסכר יוצף האזור במים וחיי אדם יהיו בסכנה.

  הרשויות האמריקניות החלו לפתוח באופן יזום את הסכר כדי להוריד את מפלס המים הגבוה. נכון ליום שישי היה קרוב מפלס המים בסכר לשני מטרים בלבד מהחלק העליון שלו.

  שריף מחוז ביוטה, קורי הוני, אמר במסיבת עיתונאים שמומחים אמרו לו שהחור שנוצר בסכר עלול לסכן את שלמות המבנה. לדבריו, ההחלטה על פינוי מיידי נועדה להציל את חייהם של אלפי תושבים שחיים מתחת לסכר אורוויל במידה שזה יקרוס. מאוחר יותר הוא אמר שהשחיקה של הסכר לא מתקדמת במהירות גדולה כפי שחששו בתחילה ושכמות המים שזרמה דרך החור ירדה. בכל מקרה, צו הפינוי נותר בעינו כדי לא לקחת סיכונים מיותר, אמרו הרשויות בקליפורניה.

  בעקבות הפינוי ההמוני הפכה אתמול העיר אורוויל לעיר רפאים, ופקקים גדולים נוצרו באזור בשעה שאלפי תושבים עזבו את האזור המועד לשיטפונות כבדים במקרה של קריסת הסכר הגבוה ביותר בארה"ב. בעיר מתגוררים יותר מ-16 אלף תושבים.

  מספר המפונים המדויק לא ברור, אולם לפני נתוני הממשל האמריקני, באזור הפינוי שכולל שלושה מחוזות חיים יותר מ-160 אלף בני אדם. רשת CNN דיווחה כי 188 אלף בני אדם פונו מחשש לקריסת הסכר.

  2

  מושל קליפורניה ג'רי בראון הורה לסוכנות הפדרלית לניהול חירום להכריז על אסון גדול בעקבות השיטפונות ומפולות הבוץ באזור בעקבות הסערות הגדולות בתקופה האחרונה.

  סכר אגם אורוויל נבנה בין 1962 ל-1968, והוא גבוה ב-12 מטרים מסכר הובר המפורסם במדינת נבאדה שסוכר את נהר הקולורדו.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *