• ח"כ מאיר כהן לח"כ גפני: "אתה גזען"! לש"ס: "איפה מכלוף?"

  חדשות | י"ט שבט התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  הצעת החוק של ח"כ כהן כוללת את הקביעה הבאה: "מוצע לקבוע כי מוסד חינוך אשר עובר על איסור ההפליה הקבוע בחוק זכויות התלמיד, התשס"א-2000, ובין היתר אינו מקבל תלמידים בשעריו בשל מוצאם העדתי, לא יקבל תקצוב מהמדינה".

  ההסבר לחוק : "בשנת הלימודים התשע"ז מעל ל30 תלמידות לא פתחו את שנת הלימודים בבית הספר, בעקבות אי הסכמה של בתי ספר וישיבות לרשום את התלמידות במסגרתם, וזאת בשל מניעים עדתיים. בנוסף ישנם תלמידים אשר נשארו בבית וזאת מכיוון שבית הספר לא הסכים לרשום תלמידים אתיופים לבית הספר. לא ניתן להמשיך במצב זה.
  הצעת חוק זו באה למנוע את המצב ההזוי בו קיימים בתי ספר בישראל אשר אינם מוכנים לרשום תלמידים ותלמידות לבית ספרם בגלל העדה שלהם. הצעת חוק זו קובעת כי מוסד חינוכי אשר לא יקבל תלמידים בשעריו בשל מוצאם (שיקול עדתי), לא יקבל תקציב מהמדינה. על המדינה להוביל סנקציות על מוסד חינוכי אשר מפלה בשל גזע ולא על אדם פרטי, ולכן לא ניתן להסתפק בחוק זכויות התלמיד."

  ח"כ כהן תקף את ח"כ משה גפני וצעק לעברו:"גזען, חוצפן. יש רגעים שגזענים מורידים ראש. תתבייש לך, גזען שכמוך! צא החוצה, צא החוצה, תתבייש!".
  ולעבר ש"ס קרא:"היכן מכלוף?"
  ח"כ כהן תקף בדבריו את סיעת ש"ס והעומד בראשה ושאל כיצד הם מתעלמים מתופעת האפליות בבתי הספר.
  תגובת גפני :"בבית ספר בבני ברק בו לומדות נכדותי יש 65% ספרדיות". עוד אמר גפני, "אתם ביש עתיד מנסים להראות עצמכם כלוחמי יושר, התורה שלנו ושל הספרדים היא אותה תורה".

  משה גפני צילום: Miriam Alster/FLASH90

  משה גפני צילום: Miriam Alster/FLASH90

  תגובת ש"ס:"״הצע״ח שעלתה היום למליאת הכנסת, הובאה ע״י אותה מפלגה שהמציאה את האפליה הגזענית, שקיצצה בבשר החי של מוסדות הלימוד החרדים ללא רחמים וללא הבדל בין ספרדים לאשכנזים. זו הצעת חוק שכל מטרתה היא לקנטר את הממשלה. זה לא יעזור להם. הממשלה הזו תמשיך להתקיים וש״ס תמשיך להיאבק באפליה במוסדות החינוך, כפי שעושה עד כה בהצלחה״.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *