• נבחרו מדליקי המשואות ליום העצמאות

  חדשות | כ"ג ניסן התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  נבחרו מדליקי המשואות בטקס הממלכתי בהר הרצל שיעמוד השנה בסימן יובל שנים לשיחרורה ואיחודה של ירושלים בירתה הנצחית של ישראל והעם היהודי
  השרה מירי רגב העומדת בראש ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, הודיעה על בחירת 14 מדליקי המשואות שהומלצו על ידי הוועדה הציבורית.
  לראשונה תושא בערב יום העצמאות "משואת העם היהודי" על ידי שני נציגי הקהילות היהודיות מהתפוצות, אשר תרמו תרומה משמעותית לירושלים
  בנוסף, השנה לכבוד יובל שנים לעיר ירושלים החליטה השרה רגב בתיאום עם יו"ר הכנסת שאת משואת המדינה ישיאו יחד יו"ר הכנסת וראש עיריית ירושלים ניר ברקת על תרומתו לקידומה ולשגשוגה של העיר ירושלים בעשור האחרון.
  ואלו הם מדליקי המשואות לשנת תשע"ז 2017 (לפי א-ב) :
  אורי מלמיליאן ♦ פרופ' אחמד עיד ♦ אלי מזרחי ♦ אלי עמיר ♦ אמנון שעשוע ♦
  דינה סמטה ♦ חנה הנקין ♦ יהורם גאון ♦ יעקב (יקי) חץ ♦ מירי ארנטל
  משואת התפוצות: מיכאל (מייק) סטיינדהרט והרב משה חיים (מרווין) הייר
  משואת צה"ל: דין ארגיל וירוס ירושלים שיגוט

  יו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, השרה מירי רגב, הודיעה היום (יום ג') על בחירתם של מדליקי המשואות בטקס הממלכתי לנעילת יום הזיכרון ולפתיחת אירועי יום העצמאות שיתקיים בהר הרצל ביום שני, ו' באייר תשע"ז, 1/5/2017. מדליקי המשואות הומלצו על ידי חברי הועדה הציבורית, בראשות מנהל מרכז ההסברה מושיק אביב.
  השנה יעמוד טקס הדלקת המשואות בסימן יובל שנים לשחרורה ולאיחודה של ירושלים בירתה הנצחית של ישראל והעם היהודי. ירושלים בירתה של מדינת ישראל ומקום מושבם של מוסדותיה המרכזיים; ליבו הפועם של העם היהודי, אליה נושאים בניו ובנותיו את עיניהם. עיר המשלבת בין העבר, ההווה והעתיד ומתקיים בה חופש דת לכל הדתות.
  ביום העצמאות ה-69 תצדיע מדינת ישראל לאזרחיה שתרמו ותורמים תרומה ייחודית לעיר ירושלים: להתפתחותה ולבניינה; לטיפוח האופי הייחודי שלה; לפיתוח התרבות, החברה והמרקם האזרחי ולחיזוק הזיקה אל יהודי התפוצות.
  שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת שרים לענייני סמלים וטקסים, מירי רגב: "ביום העצמאות ה – 69 מדינת ישראל מצדיעה לירושלים בירתנו הנצחית. טקס המשואות יעמוד השנה בסימן יובל לשחרורה ואיחודה של העיר. כל אחת ואחד ממדליקי המשואות יספר את סיפורה של ירושלים מהזווית האישית והמיוחדת שלו ולראשונה גם נציגי העם היהודי בתפוצות. כולם אוהבי ירושלים אשר תורמים במעשיהם וברוחם לבניינה, לשגשוגה וליופיה של ירושלים.
  גם השנה טקס המשואות והתכנית האומנותית יבטאו את הרב-גוניות ועושר הצבעים והצלילים של החברה הישראלית, אני בטוחה שהטקס ירגש ויחבר את כל חלקי החברה הישראלית, כפי שציינו בלוגו הרשמי של החגיגות: ירושלים מאוחדת, מאחדת.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *