• חילולי השבת בת"א יימשכו בחסות הבג"ץ.

  חדשות | כ"ג ניסן התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  עיריית ת"א קיבלה היום היתר מבג"ץ אשר קבע שהעירייה תוכל לתת אישורים לבתי עסק להיות פתוחים במהלך השבת.

  הפסיקה היום ניתנה לאחר שבית המשפט העליון קבע בעבר כי על עיריית תל אביב להסדיר את נושא הפעלת המרכולים בשבת. העירייה אישרה שתי החלטות: הראשונה אישרה להפעיל מתחמי בילוי, והשנייה – להפעיל חלק מהמרכולים בשבת. נגד מדיניות זו הוגשה עתירה לבג"ץ, והיום קבעו שופטי העליון כי אין עילה להתערב ואישרו להפעיל את המרכולים.

  בפסק הדין כתבה השופטת דפנה ברק :"אנשים שונים מחזיקים עמדות שונות באשר לתרגום המשפטי שיש לתת להכרה באופיו של יום השבת כיום מנוחה",.

  נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, ציינה בפסק הדין כי "גם אם ישנם מתווים אחרים שהיו בידי העירייה לאמץ, שמצויים גם הם במתחם המידתיות, אין בכך כדי לשלול את מידתיותו של תיקון מס' 2, מדובר, בסופו של יום, בפתיחת מספר מצומצם של עסקים אשר מהווים חלק מזערי ממספר העסקים הפועלים בעיר במהלך השבוע, באופן שמאפשר שמירה על צביונה הייחודי של השבת ואינו משנה בצורה ניכרת את פני העיר בשים לב למצב הנורמטיבי הקיים. תיקון מס' 2 מצוי אם כן בגדרי מתחם המידתיות".

  Mayor of Tel Aviv Ron Huldai at the scene where one person was murdered and nine others were wounded at a stabbing attack in Jaffa Port, Tel Aviv on March 8, 2016. Photo by Tomer Neuberg/Flash90 *** Local Caption *** ã÷éøä ðîì éôå éôå çåáù çåáùéí ùåèøéí øåï çåìãàé

  השופטת ברק ארז הוסיפה: "בפועל, העמדה שיום השבת אמור להיות יום מנוחה, שאינו כשאר ימות החול, היא מקובלת ומוסכמת. ואם יורשה לי להוסיף – טוב שאלה הם פני הדברים, הן מן ההיבט הלאומי-תרבותי והן מן ההיבט הסוציאלי. אולם, אנשים שונים מחזיקים בעמדות שונות באשר לתרגום המשפטי שיש לתת להכרה באופיו של יום השבת כיום מנוחה".

  ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי : "כפי שאמרתי כבר לפני כארבע שנים – העיר תל אביב-יפו הייתה חופשית ותישאר חופשית".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *