• תגובות קשות ב'יהדות-התורה' נוכח פסיקת בג"ץ בנושא השבת בת"א.

  המהדורה המרכזית | כ"ג ניסן התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  לאחר פסיקת הבג"ץ בנוגע לפתיחת העסקים בשבת שתהיה מותרת ע"פ הרשאה מהעיריה. החלו להגיע התגובות הקשות מצד הנציגות החרדית בכנסת מסיעת 'יהדות התורה' .

  השר ליצמן :החלטת בג"צ מהווה פגיעה חמורה בשבת קודש ובצביון היהודי של מדינת ישראל. זוהי המשך התערבות משפטית גסה בערכי הדת וההלכה, שאינה מותירה ברירה אלא לקדם מהלך משפטי לעקיפת בג"צ, כדי למנוע המשך כרסום מסורת ישראל והדת במדינה".

  סגן השר פרוש :"אין מנוס מחקיקת חוק עוקף בג"ץ. בית המשפט מרשה לעצמו לרמוס את כל ערכי היהדות ולפגוע בסטטוס קוו בצורה בוטה וגסה".
  בתי המשפט הם האחרונים שיכולים להטיף על סחבת. כל מי שנזקק להם עובר מריטת עצבים עד שהם מוציאים החלטה. התשובה לתעוזה הזו חייבת להיות בחוק עוקף בג"צ ".

  ח"כ אורי מקלב:החלטת בג"צ כפי שניתנה היום לא רק שפוגעת פגיעה אנושה בהלכה אלא אף פוגעת בצביון היהודי ובסטאטוס קוו הנהוג בארץ מזה שנים רבות בית המשפט ממשיך להתערב בדברים לא לו, זוהי פגיעה בערכי הדת וההלכה, חשוב להבהיר בצורה נחרצת שאם לא נקפיד על שמירת השבת בתל אביב ללא פשרות בסופו של עניין תהליך זה ישפיע על שמירת השבת בכל הארץ"
  "בית המשפט אינו מותיר ברירה בידי המחוקקים אלא לחוקק חוק אשר יעקוף את פסיקות הבג"ץ, כפני שניתן לראות ישנם בעלי עסקים רבים אשר אינם שומרים תורה ומצוות ומעוניינים ביום המנוחה היחידי, שמירת השבת הינה ערך עליון ואנו נלחם עליו".
  הורד
  יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס:"פסיקת בג"ץ מוכיחה שוב עד כמה בית המשפט מנותק מהעם, מהציבור ובעיקר מהמסורת. בג"ץ בפסיקותיו מרשה לעצמו לפגוע בסטטוס קוו שהיה מקובל לאורך השנים ולהכאיב לציבור הדתי והחרדי ולזלזל בכל מה שייקר לו. על הכנסת לחוקק חוק שייגן עלינו מפני פסיקות בג"ץ".

  בראיון ל"מהדורה המרכזית " בהגשת משה גלסנר התבטא בחריפות ח"כ אייכלר כנגד שופטי בג"ץ ואמר:"לא הופתעתי מהפסיקה היום ואל תצפו למשהו אחר מבג"ץ בנושא מתווה הכותל. צריך מהפכה דמוקרטית שהכנסת תקבע ולא בג"ץ. רון חולדאי הוא איש אלים ואין הבדל בינינו לבין סוריה ומצרים. גם אם יחוקקו חוק, בג"ץ יפסול".

  עוד הוסיף ח"כ אייכלר בכעס ובתסכול :"בכל מדינות אירופה יש חנויות סגורות בגלל החגים שלהם ובמדינת היהודית שהשבת צריכה להיות הדבר הכי חשוב לה בא בג"ץ ומפר חוק של הכנסת. הבג"ץ הם קומוניסטים הם דיקטטורים אין להם שום כבוד לא לחוק ולא לדת היהודית פשוט כנופיות של אפס ".

  להאזנה :

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת חרדים‏:

   מה ההיתממות? דרעי הרי אמר רק לפני חצי שנה (באלול תשע״ו)
   "בסופו של דבר, החילונים יחליטו איזו שבת הם רוצים"
   הנה הציטוט המלא של דבריו מהתקשורת "תבין, בבני ברק לא מחללים שבת, בהר נוף לא מחללים, אבל הציבור החילוני בישראל צריכים לדעת, עם כל הכבוד, שאנחנו נאבקים בשבילם על מהותה של השבת צביונה היהודי של מדינת ישראל, אבל בסופו של דבר – הם יצטרכו להחליט איזו שבת הם רוצים. אנחנו לא נכוף על אף אחד מה לעשות, ואנחנו נצטרף לראות בעז"ה מה יכולים לעשות. צריכים גם לזכור שיש לנו לדאוג לחינוך שלנו, ולזכויות של הציבור שלנו אנחנו חיים בתוך מדינה חילונית – אמנם יהודית – אבל חילונית, שכשהיום אתה מדבר אתם הם לא מבינים את המהות של שבת".

   עם כל הכבוד, דרעי כנראה מפחד מבית המשפט וכו' , ואולי בצדק מבחינתו האישית אבל הוא היה צריך לקחת את זה בחשבון מראש לפני שרץ לכנסת.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *