• 'הפלג הירושלמי' בפרשת דרכים, לראשונה משבר גלוי

  חדשות | כ' אייר התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  האם 'הפלג הירושלמי' מגלה סימני משבר במאבק מול הצבא? קבוצה של 10 בחורים מישיבת פורשי גורדנא באשדוד, שבראשה עומד הרב נחום רוזנבלט, התייצבה היום בלשכת הגיוס בבאר-שבע – כך חשף הערב הכתב לענייני צבא וביטחון של 'קול ברמה', מנדי ריזל.

  הקבוצה – הראשונה מתוך 3 – הגיעה ללשכה כדי להסדיר את מעמד בן ישיבה. זאת, על אף ש'הפלג הירושלמי' שממנו היא מגיעה, מתנגד לכך בתקיפות. בצבא ידעו מבעוד מועד על בואה, בעקבות סיכום שאליו הגיעו הבחורים עם צה"ל מלכתחילה, בתיווך 'וועד הישיבות'. התייצבותם הסירה מהם מעמד של משתמטים.

  ישיבת גרודנא המקורית באשדוד נחשבת לעמוד תווך מרכזי ב'פלג הירושלמי', אך עם פטירתו של ראש הישיבה הרב דב-צבי קרילנשטיין זצ"ל, לפני יותר משנה, היא התפצלה: בראש הישיבה המרכזית עומד חתנו, הרב משה שמידע; בראש הישיבה שפרשה עומד כאמור נחום רוזנבלט.

  עם זאת, גורמים בישיבה טוענים כי הרב רוזנבלט כלל לא ידע על המהלך, והדבר נעשה לכאורה מאחורי גבו בידי גורם בכיר בישיבה.

  גורם ב'פלג הירושלמי' טען בתגובה: "לא מדובר בישיבת גרודנא, אלא בישיבה שפרשה מגרודנא. הם לא מקשיבים לרב אוירבעך".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת יוסי‏:

   מאז ומעולם אפשרו בישיבות של בני תורה לקבל דיחוי למי שמעוניין בכך. זה שקבוצה של שלושה בחורים נשברה, זה מובן. זה מאוד קשה להיות עריק.
   בקשר למהרז"ל, הוא שלל מכל וכל את ההתייצבות לדיחוי. הוא אמר שאינו יכול להורות על אי התייצבות, למרות שזו הדרך המובחרת ובוודאי שאם כולם היו נוהגים כך, הייתה הגזירה בטילה, כיוון שזו דרישה מאוד קשה לביצוע. ולכן הוא סבור שמותר גם ללכת ל'פטור'.
   מי שרוצה יכול לראות שאותה כתבה רצה בכל האתרים, כך שמוכח שמדובר בבליץ תקשורתי של איש תקשורת שכיר. מה שמוכיח כמה לחוצים בצד השני.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *