• דו"ח המבקר חושף: התנהלות בעייתית במערך הכשרות של הרבנות הראשית

  חדשות | כ' אייר התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  .דו"ח המבקר תוקף את התנהלות מערכי הכשרות במדינת ישראל .הדו"ח מעלה תמונת מצב קשה לכאורה כגון : שעות העבודה של המשגיחים מגיעות להיקף עבודה של כ-24 שעות דבר בלתי אפשרי מבחינה אנושית ובלשון הדן"ח : "הדבר מעורר חשש שמדובר בהקצאה כוזבת של שעות השגחה, ומשתמע מכך שבתי העסק נדרשו, כתנאי לקבלת תעודת הכשר, לשלם עבור שעות עבודה בהיקף שאינו ניתן לביצוע".

  עצם היותם של בתי העסק מעסיקיו של המשגיח יוצרים ניגוד ענינים שכן כאשר המשגיח מקבל כסף מבעל העסק הדבר יוצר בעייתיות גדולה ואפשרות חלילה למירמה .ובלשון הדו"ח :"מדובר בעצימת עיניים חמורה ביותר של המועצות הדתיות… נוצר מצב נוח ומתאים לכל הצדדים".

  תעריף שונה בין ערים כל שעת השגחה .לכאורה מצב לא נסבל ונתפס כיצד על אותו שירות מאותו גוף נותן שירות {רבנות} התעריף שונה : 500-600 שקל לשעת השגחה חודשית בירושלים, 900-750 שקל בנתניה, 1,320 שקל באשדוד וכ-1,440 שקל בתל אביב. מדובר בפער של עד 290% בתעריפי שעת ההשגחה החודשית.

  על דו"ח חמור זה נשאל הרב יהושע ישי יו"ר המועצה הדתית בירושלים ע"י רונן כ"ץ ב'מהדורה המרכזית'. לדבריו מעבר לכך שזה מבורך שיש מי שיבקר את עשיית הרבנות, היות ובמרוצת הזמן נעשים גם משגים לדבריו וראוי וטוב לציינם בכדי לתקן את הדרוש תיקון מעלה הרב ישי טיעון לפיו מאחורי הדו"ח עומדים גופי כשרות מתחרים אלטרנטיביים אשר להם יד ורגל בדו"ח וברצונם לפגוע בכשרות הרבנות מתוך אינטרסים אישיים שלהם.
  למרות הבעייתיות בדו"ח בדבר העסקת עובדים בעלי קירבה משפחתית הוא אינו רואה כיצד ניתן לפטר עובד אשר נמצא במערכת מזה 15 שנה לדבריו.

  להאזנה :

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *