• המידע שהעביר טראמפ לרוסים מקורו בישראל

  חדשות | כ"א אייר התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  על רקע פרשית ההדלפות של טראמפ לנשיא גורמים מתוך הביון הישראלי אכן אישרו כי המידע אותו העביר טראמפ וטען כי הגיע אליו מאחת מבנות הברית של ארה"ב במזרח התיכון אכן מקורו בישראל .
  מסתבר שישראל הצליחה להחדיר מרגל לתוך ארגון דעא"ש ומשם נודע לה על כוונת הארגון לבצע פעולת חבלה בתוך מטוס באמצעות החדרת חומר נפץ לתוך מחשבים ניידים. מידע זה הוא שגרם לארה"ב לפני כחודש להחליט על איסור העלאת מחשבים ניידים ממספר מדינות לטיסה.
  שיתוף מידע זה למרות הסיכום בין המדינות שמידע זה ישאר בין שתי המדינות ולא יעבור לגורם נוסף נועד בראש ובראשונה לדאוג לאינטרסים של ישראל בכדי לא לחשוף דרכי פעולה ולסכן מרגלים שמבצעים פעולות חשאיות במקומות מסוכנים. מעבר לכך החשש כרגע שהמידע יכל בקלות לדלוף מהרוסים לבת בריתם איראן ".
  הנשיא טראמפ טען לנוכח האשמות להדלפת המידע לרוסים כי זכותו בתור נשיא להחליט מה לעשות עם כל מידע ולפעול בהתאם.
  במקביל גורמים במערכת הביון צוטטו כמי שאמרו :""שיתוף המידע עם מדינות אחרות, ללא ידיעתנו זה התממשות הפחדים הגדולים ביותר שלנו". "חייב להיות אמון כדי שהסכם כזה יעבוד. לא אדבר בשם כל הממסד הביטחוני של ישראל, אבל אני לא הייתי בוטח במישהו שמשתף מידע מודיעיני בלי לתאם איתנו".
  שלא לציטוט גורמים בכירים המעורבים בכך סיפרו שמערכת הביטחון ובפרט הביון רותחים מזעם לנוכח מה שהתרחש.
  התגובות הרשמיות של ישראל הגיעו משגריר ישראל בארה"ב רון דרמר :"לישראל יש ביטחון מלא בשיתוף המודיעין עם ארצות הברית ומצפה להעמיק את היחסים בשנים הקרובות תחת הנשיא טראמפ".

  דובר הבית הלבן מסר :"הממשל מעריך את היחסים שיש לנו עם ישראל בנושא שיתוף המודיעין". והוסיף כי הוא שמח על תגובתו של שגריר ישראל דרמר..

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *