• השוואת תנאים בין בחור ישיבה לסטודנט בתחבורה הציבורית

  חדשות | כ"ב אייר התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  ח"כ יעקב אשר הגיש בקשה להצעת חוק שתידון ביום ראשון הקרוב בנושא הנחה בתחבורה הציבורית לתלמידי ישיבה כפי שנהוג לסטודנטים .

  ח"כ אשר מסר :"הצעת החוק הזו באה לעצור את אפליה הקיימת שנים רבות, גם בחורי הישיבות הם אוכלוסייה מוחלשת לא פחות מתלמידים אחרים, באנו לעשות איזון ולהשוות בין התלמידים, כי אין סיבה שסטודנט יקבל ובחור ישיבה לא יקבל את ההנחה המגיעה לו על פי חוק ועל פי מה שקבעה ועדת טרכטנברג"

  "דו"ח הוועדה לשינוי חברתי כלכלי – דו"ח ועדת טרכטנברג, המליץ על הוזלת תעריפי נסיעה לאוכלוסיות ייעודיות באמצעות צמצום עלות הנסיעה בתחבורה הציבורית לאוכלוסיות זכאיות ובהתאם לקריטריונים של ביטוח לאומי, כך שהיקף ההנחה יעלה לרמה המקסימאלית הקיימת בתחבורה הציבורית, קרי, 50% בדומה לדמי הנסיעה עבור אזרח ותיק. בנוסף, הומלץ לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית על ידי הרחבת ההנחה ל-50% לסטודנטים העושים שימוש קבוע בתחבורה הציבורית בכל הקווים, לרבות ברכבת ישראל"
  "בהתאם למסקנות הוועדה, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הרחיב את זכאות הסטודנטים לדמי נסיעה בתחבורה הציבורית בשיעור מופחת בטווח שבין 30%-50%. יחד עם זאת, כיום סטודנטים הלומדים במוסדות רבים אינם זכאים להנחה בדמי הנסיעה בתחבורה הציבורית על אף שמדובר באוכלוסייה ייעודית העוסקת בלימוד ואינה משתכרת. מטרת הצעת החוק היא להרחיב את מעגל הזכאות לכלל הסטודנטים".כך בדברי ההסבר לחוק.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת חינוך חרדי‏:

   ומה עם השוואת תקצוב המוכש"ר החרדי לתקצוב המוכש"ר הערבי נוצרי?
   למה זה מתגלגל בבית משפט? למה החכי"ם מזניחים את זה, ומשאירים את הזירה לח"כ אמסלם (שבא אמנם עם כוונה טובה) שיוזם הצעת חוק מזיקה של 100% תקצוב תמורת 100%פיקוח פדגוגי! שזה החס מוחלט של עצמאות החינוך החרדי, והעברתו בפועל לחינוך ממלכתי חרדי!
   ציבור הרבבות של החינוך המוכש"ר המונה אלפי בתי אב ומורים, יבואו חשבון ביום הבחירות, ויאמרו את דברם עם החומר שהולך ומתגבש בעניין ויוצג לעיני כל בזמן הנכון!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *