- רדיו קול ברמה - http://www.kol-barama.co.il -

השר ארדן :במאה שערים חיילים יוכלו להתהלך בביטחון

בראיון ל'מהדורה המרכזית' שיתף השר ארדן את מגיש התכנית גלסנר והמאזינים בהתחבטות שנערכה בקבינט הבטחוני לאור החלטת הרשות להפסיק ולשלם את חשבון החשמל של עזה כאשר ישראל צריכה להחליט כיצד לנהוג. לדבריו של השר :"לשלם חשבון חשמל לארגון טרור שתוקף את ישראל בעידן שכל מדינות העולם מתנערות מהטרור זהו צעד הזוי".עוד הוסיף ואמר : "ישראל לא צריכה לחשוב פעמיים ולשלם במקום אבו מאזן את החשמל ישיבת הקבינט התרחשה בכדי להבין את ההשלכות בשטח".
.
לשאלת של גלסנר על ההיתכנות לפעילות עוינת כתוצאה מכך שלא יהיה חשמל ברצועה והחמאס יגרר לכך השיב השר ארדן ,שאכן גם בפעם הקודמת כשהחמאס הרגיש לחוץ הוא החל לירות טילים ורקטות בכדי לזכות לתשומת לב עולמית ,ההיתכנות לדבר דומה נלקחה בחשבון גם כעת ,אולם לנוכח המצב העולמי ומצבו של החמאס בעת הזו ע"פ גורמי בטחון הסיכוי קלוש לכך.
השר הדגיש שכל זאת עדיין לא פותר אותנו מלחשוב על פתרון לעזה היות ועזה ומיליוני התושבים שבה אינם עומדים להיעלם מהמפה .

השר התייחס גם לפעילות המשטרתית במאה שערים כנגד הפוגעים בחיילים הן מילולית והן פיזית והבהיר שגם ההלכה היהודית וגם החוק אינם מקבלים פגיעה בין איש לרעהו.ייתכן וישנם שוטרים ששגו בתגובתם אך אסור לשכוח שישנם כאלו שפעלו מתוך מצוקה במקום וחשש לגורלם וייתכן שפעלו בהגזמה .הדבר ייבחן ויתוקן אך ברור לכל שהמשטרה תמשיך ותעשה הכל בכדי שכל חייל יוכל להסתובב במאה שערים ללא פגיעה כלשהי.
להאזנה: