• אב לילד חולה: איבדנו את האמון בהדסה

  המהדורה המרכזית | ד' תמוז התשע"ז הדפסה הוספת תגובה

  בראיון ל'מהדורה המרכזית' בהגשת משה גלסנר הסכים אחד ההורים לחשוף את סיפורו ונקודת מבטו הכואבת נוכח המתרחש בין הצדדים הניצים . חשף משה אב חרדי את רגשותיו לנוכח הנעשה סביב בית החולים.

  בקול שנוק מדמעות מנסה משה ללמד זכות על שותפיו לצרה ההורים לילדים החולים אשר כינו את פרופ' רוטשטיין בשם "רוצח":חז"ל לימדו אותנו שלא לתפוס אדם בשעת צערו,הורים שנאבקים על חיי ילדיהם רואים את המתחולל סביבם בצבעים אחרים.ילדים קטנים שיום יום נאבקים על חייהם".

  משה לא מצדיק את קריאת אותם הורים לעבר פרופ' רוטשטיין "רוצח", אך מציין שההורים שכך כינו אותו התכוונו לכך היות ואלו תחושותיהם.

  לדבריו ההורים לא בכדי לוקחים את צד הרופאים המפוטרים ובראשם מנהל המחלקה פרופ' מיקי ,הם יודעים היטב ההורים מי עמד לימינם כל העת בשעתם הקשה ומרגישים שבצדק נפגעו הרופאים ואכן הם מזדהים עם תחושתם של הרופאים שפרופ' רוטשטיין בגד בהם.

  משה כשהדמעות כבר שוטפות את עיניו מספר לגלסנר שאלמלא היתה מחלקה מיוחדת לילדים ובנו היה נאלץ לעבור את השתלת המח עצם במחלקה למבוגרים, הרי שהוא כבר לא היה עימנו לדבריו :"לא היה לי אותו הייתי מאבד אותו".

  לסיום הראיון גם כאשר מדובר בקביעה של בג"ץ שביקשה מהצדדים להגיע לפשרה ולנסות לגשר בין העמדות, מדבריו של משה, אפשר להבין שהתהום הפעורה בין הצדדים כמעט ואינה ניתנת לגישור. כל יום שעובר הינו על חשבון הילדים החולים, שגם בשעת כתיבת שורות אלו ממשיכים להיאבק על חייהם ,בחוסר וודאות הולך וגדל :"אחרי כל מה שעברנו בחודשים האחרונים האמון שלנו בהנהלת הדסה נמחקה. לבנות את האמון זו עבודה קשה".

  להאזנה :

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *