• 7% ממצביעי 'יהדות התורה' בעד תחבורה ציבורית בשבת

  חדשות | י"ז אב התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  בדיונים שעסקו בתחבורה ציבורית בשבת היום בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית אמר יו"ר הועדה ח"כ חנין כי גם הוא אינו חושב ששבת צריכה להפוך ליום חול
  אך יש לתת פתרון לאנשים שרוצים להגיע ממקום למקום בשבת ."צריך לחשוב על הסדר חדש לשבת ישראלית, במקום הסטטוס קוו שלא נותר בו היגיון. מי שאין לו כסף נידון היום להישאר תקוע. אם משרד התחבורה לא מסוגל להרים את הכפפה אני מציע שזה יעבור לעיריות. אין סיבה שתל אביב וחיפה יתנהלו כמו בני ברק".

  עוד הוסיף ח"כ חנין :"זה לא עימות בין דתיים לחילוניים, אין כוונה לפגוע בחרדים ובטח שלא לעשות דברים כדי להכעיס".

  מנכ"ל עמותת חדו"ש, לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, סיפר על סקר שעשו בקרב הציבור הישראלי בנושא תחבורה ציבורית בשבת .

  תוצאות הסקר : 73% מהציבור היהודי הבוגר תומך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת .70% ממצביעי הליכוד תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת וכן 82% ממצביעי כולנו, 92% ממצביעי ישראל ביתנו, 55% ממצביעי הבית היהודי וההפתעה הגדולה – 7% ממצביעי יהדות התורה.

  ח"כ ישראל אייכלר יצא כנגד תופעת ההסעות הציבוריות הפרטיות בשבת שמארגנות קבוצות כאלו ואחרות ושאל מה היה קורה לו היה דבר כזה נעשה באמצע השבוע : "אם משרד התחבורה מתעלם מהפרת החוק אני קורא לנהגים להתארגן ולהפעיל הסעות גם באמצע השבוע. יש פה עוול נוראי שבאמצע השבוע כופים על הציבור את מונופול התחבורה הציבורית שלא נותן שירות ראוי, ובשבת זה הפקר".

  את ח"כ אייכלר תקף רועי שוורץ תיכון, נכדו של יו"ר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד דן תיכון ומייסד "נוע תנוע" :"אני מצביע לליכוד, למפלגת חירות ליברלית, ומצביעי ליכוד תומכים בזה, איך אתה יכול למנוע מ-70% מאזרחי המדינה שרוצים בכך תחבורה ציבורית בשבת? החרדים בחיפה מאושרים כמו החרדים בבני ברק ובירושלים והתחבורה הציבורית לא פוגעת ברגשותיהם. מי שצריך תחבורה ציבורית זה דווקא אנשים שאין להם והגבלת תחבורה ציבורית בשבת אומרת שמי שעני שיישאר בבית ביום החופש היחיד שלו".

  ח"כ אייכלר אמר בתגובה: "קודם כל שתהייה תחבורה ציבורית כמו שצריך 5 ימים בשבוע, ואחר כך תדברו על השבת".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת גמלאי‏:

   הם מבינים שהעדר תחבורה ציבורית בשבת וחג גורמת לאנשים לשנוא את הדת ולא לקרב אותם לדת. אנשים כלואים בבית, לא יכולים לבקר ילדים ונכדים, לא יכולים ללכת לאירועים של משפחה וחברים, לא לסרט ולא לים. מסורתיים רבים מתרחקים מהדת רק בגלל העדר תחבורה ציבורית בסופי שבוע, כי הם רואים את הדת כסיבה לכך שהם כלואים בבית רחוק ממשפחה וחברים.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *