• חברת החשמל תימנע מניתוק חייבים בשל חוב כספי

  חדשות | י"ב תשרי התשע"ח הדפסה הוספת תגובה

  יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, בירך הבוקר את רשות החשמל על המדיניות החדשה שפרסמה, לפיה תאסור ניתוקי חשמל. "לאחר מאבק שנמשך שנים הצלחנו לשכנע את רשות החשמל לעצב מדיניות חדשה ומתקדמת, המתייחסת לחשמל כמוצר יסוד בסיסי ובשל כך אוסרת לנתק אנשים מאספקת חשמל בשל חוב כספי. זה לא היה פשוט בכלל והיו התנגדויות רבות למהלך, אבל אני שמח שלא הפסקתי להילחם שלא ויתרתי, ושהמשכתי ללחוץ ולפעול כל הזמן", אמר היו"ר כבל בתגובה להחלטה ואף ביקש להוסיף ולהודות לסמנכ"ל עמותת ידיד, רן מלמד, שהיה שותף מלא למאבק.

  היו"ר כבל הוסיף: "שיהיה ברור, אינני מעודד אף לא לרגע אחד אי-תשלום של חשבונות חשמל, אבל יחד עם זאת אני מאמין בכל ליבי שחשמל, כמו מים, הוא מוצר יסוד בסיסי שחייב להיות זמין ונגיש לכל אדם ויש בחוק כלים אחרים לגביית חובות כמו בארנונה או כל חוב אחר. את האיסור על ניתוקי מים כבר השלמנו במושב האחרון – כעת, המדיניות החדשה של רשות החשמל היא בהחלט בשורה גדולה ללא מעט צרכנים במשק, אך יחד עם זאת היא מבחינתי היא איננה סוף פסוק. כפי שציינתי, הכללים הללו הם מהפכה גדולה אך הם עדיין לא ברמת הכללים האוסרים על ניתוק מים, שהייתה לי הזכות להיות מוביל מרכזי שלהם".

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

  תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>