• "ביוזמת האחדות יש קצת אמת וקצת ספינים"

  חדש על הבוקר | ח' שבט התשע"ט הדפסה הוספת תגובה

  85 ימים לבחירות. הדיבורים על המפץ החרדי – האחדות בין המפלגות החרדיות נמשכים.

  חבר הכנסת יעקב אשר (יהדות/דגל התורה) ב'חדש על הבוקר': ביוזמת האחדות יש קצת אמת וקצת ספינים, אבל בהחלט יש כוונה כזו ורצון מצד הרבנים. זהו נושא חיובי שאסור לדחות אותו, אבל הדרג הפוליטי עדיין לא עוסק בזה. נעשה סקרי עומק מקצועיים כדי לבדוק היטב את הכדאיות של המהלך. צריך לוודא שלא נפסיד מצביעי ש״ס פוטנציאלים שירתעו מהאיחוד, ומצד שני לדאוג שש״ס חלילה לא תגיע למצב שלא תעבור את אחוז החסימה.

  הצטרפות הפלג הירושלמי לאיחוד החרדי.

  מי שירצה להיות חלק מהמפלגה החרדית המאוחדת, יצטרך לקבל את מרותן של אחת משלוש מועצות גדולי התורה של דגל התורה, אגודת ישראל או ש״ס. האיחוד מתחיל מלמעלה ואז יורד למטה.

  האיחוד בתוך יהדות התורה בין אגודת ישראל ודגל התורה.

  יהדות התורה תצא מאוחדת בכל מקרה לבחירות האלה, לא נרוץ בנפרד. מתנהל מו״מ בין המפלגות, ואני מעריך שבימים הקרובים נוכל לצאת לציבור עם הבשורה על איחוד מלא ביהדות התורה. בעבר הלכנו יחד עם חריקות, הפעם מדובר על שוויוניות אמיתית.

  חילול השבת.

  אנחנו בלמנו את רוב חילולי השבת. אם תעשה השוואה על כמות העבודות בשבת שהיו כמה שנים אחורה לפני חקיקת חוק השבת אתה תראה ירידה משמעותית. בלמנו את המשך ההתדרדרות של חילול השבת בישראל. חד וחלק.

  חוק הגיוס.

  משרד המשפטים הולך לבקש אורכה עד זמן סביר אחרי הבחירות כדי שנוכל לחוקק חוק חדש. כל אחד מבין שבתקופה הזאת אי אפשר לעשות שום דבר. אנחנו צריכים חוק. החוק הזה מסדיר את זה שאנשים יוכלו ללמוד תורה בלי שיפריעו להם.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *