• "עוצמה יהודית בחרו ללכת עם הראש בקיר"

  חדש על הבוקר | י"ב אדר א' התשע"ט הדפסה הוספת תגובה

  הבית היהודי והאיחוד הלאומי יתמודדו יחד בבחירות 2019. יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' חתמו על הסכם שלפיו הרשימה תורכב בשיטת "ריץ' רץ'" – הבית היהודי במקומות האי-זוגיים והאיחוד הלאומי במקומות הזוגיים. האיחוד הלאומי יבחר תפקיד ראשון. אם תקבל המפלגה תפקיד שר אחד תתקיים רוטציה בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי. עוד הוסכם כי כל ההחלטות יתקבלו בהסכמת שני הצדדים, וחלוקת כלל התפקידים תהיה באופן שוויוני על ידי שני יושבי הראש.

  יפעת ארליך (הבית היהודי) ב'חדש על הבוקר': העמדתי אולטימטום ביום חמישי, אם האיחוד לא קורה עד הערב, אני לא כאן יותר. מי שלא רצה להקשיב לרבנים זה דווקא הצד של האיחוד הלאומי. שמחה שבסוף הכל הסתדר.

  יו"ר האיחוד הלאומי חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ ב'חדש על הבוקר': ביום רביעי נתתי לעוצמה יהודית את האפשרות לחתום איתנו, והבהרתי להם שאני עומד לחתום עם הבית היהודי ואח״כ יהיה קשה הרבה יותר. הם בחרו ללכת עם הראש בקיר, עכשיו הם משלמים את המחיר.

  על איחוד אפשרי עם יחד של אלי ישי. "הערכתי שאת אלי ישי יהיה אפשר לצרף גם אחרי החתימה עם הבית היהודי, זה חיבור פחות מורכב. המיקומים ברשימה לא קבועים במסמרות של ברזל."

  על דברי ארליך הנ"ל שהאיחוד הלאומי לא הקשיבו לרבנים. "לא היה ולא נברא. יפעת נמצאת יום וחצי בפוליטיקה יש דברים שהיא צריכה ללמוד. היא לא טירונית היא מלשבי"ת (מיועדת לשירות ביטחון). זה ממש לא נכון."

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *