• "גדולי ישראל התבטאו בחריפות בצורך להתחסן"

  המתחשבנים | י"א אייר התשע"ט הדפסה הוספת תגובה

  משרד הבריאות פרסם השבוע דו"ח נתונים על נגיף החצבת בישראל, לפיו עד לפני שבוע נדבקו בישראל 4,115 בני אדם. מפילוח הנתונים, עולה כי הערים בהם מתגוררת אוכלוסייה חרדית, מככבות בראש הרשימה. העיר בה אותרו המספר הגבוה ביותר של חולי חצבת, היא ירושלים אחריה בית שמש לאחריהם הערים צפת, ביתר עילית ועוד.

  האם בחו"ל ישנה מודעות גדולה יותר בציבור החרדי בצורך להתחסן?

  יענקי פרבר כתב חוץ 'בחדרי חרדים' ב'ישר ולעניין': "בחו"ל ישנה יותר מודעות לנושא החצבת. כאן בארץ אין מספיק מודעות לכך שישנה סכנה ממחלת החצבת. בארה"ב היהודים בגלות והם לא מעזים לעשות את מה שהם מעזים לעשות כאן. אם הרשויות גוזרות משהו הם מקיימים ולא עושים הפגנות. ישנו מיעוט קטן ושולי בארה"ב שלא מתחסן."

  ומי שלא מתחסן, מה המחלה יכולה לגרום לו?

  פרופ' מוטי רביד מנהל המרכז הרפואי מעניני הישועה ב'ישר ולעניין': "החצבת היא מחלה ויראלית שנחשבת למחלה לא קשה ברוב המכריע של החולים למתבגרים וילדים. מחלת חום שנמשכת בדרך כלל כשבוע ובסך הכל מבריאים ממנה. הבעיה היא שיש חלק קטן שהמחלה הזאת קשה עבורם או שגורמת לדלקת ריאות שקשה מאוד לטפל בה. היו השנה מספר חולים שנפטרו מהמחלה הזאת". וגם, איך אפשר לזהות שאדם חלה בחצבת והאם המחלה מדבקת?

  דעתם של גדולי ישראל בעניין החיסון למניעת חצבת.

  ד"ר מנחם חיים ברויאר סגן המנהל הרפואי במרכז הרפואי מעייני הישועה ב'המתחשבנים': בתחילת הגל הראשון הזעיקו אותי לביתם של גדולי ישראל. גדולי ישראל התבטאו בחריפות בצורך להתחסן. כולם בקו אחד התבטאו שצריך להתחסן.

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *