• -gif
 • כנס היסוד של 'פורום הישוב המחודש'

  צרכנות | י"ט אדר התשע"ה הדפסה הוספת תגובה

  כינוס ראשון מסוגו בציבור החרדי שמטרתו הקמת פורום קבלנים ויזמי פריפריה, שיובילו יחד למציאת פתרון מגורים מיידי לזוגות צעירים ומשפחות חרדיות ביוזמת "גשרים"


   

  לפריפריה החרדית כידוע יתרונות רבים، הן ברמת החיים, מפרטי הדירות, והמחירים האטרקטיביים, כל פרויקט נחטף, אך מאידך התחושה ברחוב החרדי היא שהציבור עדיין לא מודע לחוסר בהיצע, ומנסה בכל כוחו למצוא דיור במרכז הארץ ובמקומות מפותחים, הגורם להמשך עליית המחירים בערים המרכזיות ומרחיק כל זוג צעיר מהגשמת חלומו לרכישת דירה.

  IMG_5879בטווח הארוך נדרשת התערבות ממשלתית של תכנון עיר חדשה או שכונות מיוחדות לציבור החרדי. אבל בטווח המיידי הפתרון בהחלט נמצא בפריפריה.

  במהלך כמעט כשלוש שעות התנהל דיון ערני, מעניין ומרתק על המחסום הפסיכולוגי הקיים במגזר ובקרב הזוגות הצעירים בכל הנוגע למגורים בפריפריה، האם ניתן לשנות את דעת הקהל ולפרוץ את המחסומים בכדי לחבר  את הציבור לפריפריה כמקום נבחר ואטרקטיבי למגורים

  הנוכחים מסביב לשולחן העלו רעיונות לקידום היוזמה ואף הביאו נתונים מהשטח. לדברי מתווכים שהשתתפו בכינוס, יש כיום קרוב לעשרת אלפים חרדים שהינם בעלי דירות בפריפריה, אם כהשקעה או כדירה יחידה.

  המטרה כעת היא להביא את המגזר החרדי לגור בפריפריה מתוך בחירה באיכות חיים גבוהה

  כמו כן הוצע ע"י חלק מחברי הפורום, הקמת קרן פילנתרופית שתעודד מעבר של זוגות צעירים לפריפריה בהענקת מלגות חודשיות על חשבון המשכנתא, תתקצב הקמת כוללים ופתרונות תעסוקה שיקלו על הזוגות במעבר לפריפריה.

  מטרת הכינוס תחת הכותרת, "רמה בפריפריה", הועלה לראשונה לפני כחודש במהלך פנאל שנערך ביריד הדירות בירושלים בנייני האומה, שם הציע ר' יוסף מולכו, מנכ"ל "לב חריש", את הרעיון לקדם את נושא הפריפריה בציבור החרדי, וכאמור ב"גשרים" הרימו את הכפפה ומקדמים את הנושא.

  'גשרים' הודיעה כי בקרוב תכריז על תכנית קידום מסודרת ופרטנית לכל עיר ועיר, שתוגש לקבלנים וחברי הפורום, תכלול מיתוג מחדש ובניית התדמית הראויה לפריפריה החרדית.

  במסגרת הפורום תתבצענה פעולות שטח בתחומי התעסוקה, הרפואה, התחבורה, ותשתיות קהילה בפריפריה החרדית.

  לפי גורמים בתחום הנדל"ן החרדי הפורום עשוי לקדם ולסייע רבות לקידום המגורים

  בין הנוכחים בכנס היסוד לפורום השתתפו יקי רייסנר (רייסדור) הבונה בחריש ואחראי לאלפי יחידות דיור למגזר החרדי, אברהם להב(אל,אר,דור) הבונה בחריש, ובאחיסמך, יוסף מולכו, מנכ"ל לב חריש ויוזם הפורום, שמוליק שטיין עוזר ראש העיר נצרת עילית לשעבר, ויוזם היישוב החרדי בהר יונה, שמחה גריידינגר(אפי נתיב פיתוח) קבלן החתום על אלפי יחידות דיור למגזר

  החרדי ובונה את אחד הפרויקטים בהר יונה, עורך הדין דודו ג'והן(נציג משרד עו"ד י' וינרוט) והאחראי על התחום המשפטי בפורום, עו"ד אלקנה הולצר , יזם נדל"ן והאחראי לבנייה המתחדשת בעמנואל, זאביק יעקובוביץ'(אריאל יזמות) הבונה למגזר החרדי במעלה עמוס, ביישוב מיצד ויישובים נוספים, דוד קירשנבוים, איש נדל"ן ותיק המשווק פרויקטים בנווה יעקב וברמת בית שמש, איציק בן זימן ואלי ברנד(BSD  יזמות נדל"ן) המשווקים בגבעת זאב החדשה, נתן רוזנבלט, יו"ר גור בארץ, ממשרדי התיווך המובילים למגזר החרדי ובעל הכירות מעמיקה עם הפריפריה בתחום דירות יד שניה, יגאל ברזמן (יגאל נכסים) ממובילי יזמי הבניה בבית שמש, יהודה קוטקס (סמנכ"ל הפיתוח העסקי בחברת 'רם ישראל' הבונה  את המע"ר ברמת בית שמש ופרוייקט נוסף ברמת בית שמש ג', עו"ד אהרון פרובר, יזם נדל"ן ובונה בגבעת זאב, אלי רבינוביץ'(נציג המגזר החרדי בבנק הפועלים) ונציג הפורום בתחום הבנקאות, ורבים נוספים…

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *