• -gif
 • בית שמש עיר הענק החרדית כבר כאן

  צרכנות | ד' סיון התשע"ה הדפסה הוספת תגובה

  בית שמש עוברת בשנים האחרונות תנופת בנייה והתפתחות מרשימה ובעתיד הקרוב תהווה מועמדת לתואר הנחשק של העיר החרדית הגדולה ביותר ותאיים על בני ברק המלכה הבלתי מעורערת עד עכשיו.

  בעשור האחרון בית שמש מתפתחת בצעדי ענק וכתוצאה מכך בשנים 2003-2012 גדלה

  הכניסה לבית שמש

  הכניסה לבית שמש

  אוכלוסיית העיר בממוצע ב 5.7%- בשנה. לשם השוואה, קצב גידול האוכלוסייה היהודית עומד על 1.7% ושל האוכלוסייה החרדית עומד על  4%.

  הגידול נבע מהגירה חיובית של זוגות צעירים בעיקר חרדים שבנו את ביתם בעיר,וחלקו עקב הגידול הטבעי של משפחות צעירות.

  על פי מחקר שנערך בידי חברת גיאוקרוטוגרפיה הצמיחה החיובית תגדל משמעותית ובעשר שנים הקרובות אוכלוסיית בית שמש עתידה להכפיל את עצמה ולהגיע ל 200,000 תושבים, עיר עצומה צומחת לה במרכז הארץ ומאיימת על התואר של בני ברק כעיר החרדית הגדולה ביותר.

  לשם השוואה ע"פ נתוני הלמ"ס בתחילת 2014 נמנו בבני ברק 172,500 תושבים עם צמיחה ממוצעת של 2.2% אנו עומדים כיום על 176,000 תושבים לערך.

  בהנחה ובני ברק תשמור על הצמיחה הקיימת שלה היא תגיע ל 218,000 תושבים בעוד כעשור, אבל ספק רב אם תצליח בכך עקב הצפיפות הגבוהה (אין כמעט שטחים לבנייה), ובקידום של תוכניות הפינוי-בינוי בעיר.

  הצמיחה הצפויה בבית שמש תתבסס על הרחבת שכונות חרדיות קיימות: "רמת אברהם"(גולובנציץ),רמת בית שמש ג', והקמה של שכונות נוספות : רמת בית שמש ד' (9000 יח"ד), רמת בית שמש ה' (5000 יח"ד),המע"ר ( יח"ד 350),שכונת המשקפיים (670 יח"ד), ועוד.

  בית המשפט דחה לאחרונה את ההתנגדויות האחרונות בנוגע לרמת בית שמש ד'-ה', ובקרוב יחלו המכרזים.

  הכמות הרבה לא תפתור את בעיית הדיור במגזר שלנו אך תמתן אותו משמעותית ותאפשר לזוגות רבים לבנות את ביתם בעיר חרדית ענקית הבנויה לתלפיות במרכז הארץ.

  ניתן להבחין כי משקיעים רבים זיהו לאחרונה את הפוטנציאל הגבוה הטמון בעיר המתפתחת, ומתווכים מקומיים מדווחים בשביעות רצון על נחשול של עסקאות שמתחיל להגיע אל העיר כשציבור המשקיעים הפרטיים מתרכז ברובו ברכישת דירות להשקעה, אך משקיעים מקצועיים וחדי עין התחילו לרכוש כל נכס מסחרי המוצע לרכישה בעיר.

  בהיבט הכלכלי הפיתוח המואץ טומן בחובו הזדמנויות רבות להשקעה, העיר הגדולה תצטרך מקומות תעסוקה, שטחי מסחר, מרכזים מסחריים, אולמות אירועים וכו' בסדרי גודל של בני ברק כיום.

  כרגע הציבור שבוי בקונספציה שהעיר היא פריפריה ולווין לירושלים ובני ברק, ולכן חלק גדול מהפעילות המסחרית כיום נעשית בערים אלו, אבל בשנים הקרובות ככל שהעיר תגדל, אין שום סיבה שאדם לא יערוך את השמחה המשפחתית שלו בעיר מגוריו ליד מכריו ומשפחתו, וכך ביחס לכל הפעילות המסחרית.

  בשיחה שערכנו עם מר איתי רובין, הבעלים של חברת רם ישראל בע"מ הבונה ומשווקת פרוייקטים למגורים וכן פרוייקטים מסחריים בעיר בית שמש, אומר רובין כי בהחלט ניתן לראות כי ציבור המשקיעים מגלה את העיר בית שמש, אם לפני כשנתיים מרבית העסקאות לרכישת שטחים מסחריים נעשה על ידי משקיעים וסוחרים מקומיים, כיום מרבית העסקאות נערכות מול משקיעים מחוץ לעיר, לרבות רשתות גדולות המתעניינות לפתוח סניפים בעיר.

   

  מעבר לכך האוכלוסייה החרדית כיום בבית שמש היא ברמה סוציו-אקונומית גבוהה יותר בממוצע משאר הערים החרדיות ושיעור התעסוקה שלהם עומד על 75% מה שגורם לצריכה גבוהה יותר לנפש כך עולה מתוצאות המחקר של חברת גיאוקרטוגרפיה, נתונים אלו ימצבו בעתיד את העיר כחזקה כלכלית ויוקרתית.

  לכל אנ"ש בעל חשיבה כלכלית בריאה שעובר ברחוב רבי עקיבא או במלכי ישראל עוברת מחשבה בראש, מה היה קורה לו רק רכש שם שטח קטן לפני כמה עשרות שנים, היה נהנה מתשואה דמיונית, מחירי השכירות של שטחי מסחר באזורי הביקוש החרדיים מן הגבוהים בארץ עקב הפדיון הגבוה.

  מר זבולון רוטנברג מנהל השיווק של פרוייקט "קונים ברמה" הכולל מרכז מסחרי בשכונה החדשה רמת בית שמש ג'2, המיועד למשקיעים בינוניים וקטנים, מספר, לאחר שזיהנו את הפוטנציאל העצום בנדל"ן המסחרי בעיר בית שמש, בנינו סוג עסקה המאפשרת גם למשקיעים שאין להם את ההון הנדרש לקניית נכס מסחרי באופן עצמאי, אנו מאגדים ביחד מספר משקיעים קטנים ובינוניים ובעצם הופכים אותם למשקיע גדול דבר המאפשר להם להיכנס לשוק שהיה חסום בפניהם עד היום.

  כיום אין אולם אירועים סביר באזור,אין מרכז מסחרי גדול (חרדי),מקומות עבודה ספורים,כמעט ואין שטחים משרדיים נאותים, בקיצור ההתייחסות אליה עד עתה היא כ"פרויקט",לא עוד.

  בהתחשב בסביבת הרבית הנמוכה במשק ניתן למצוא הרבה אפשרויות להשקעה בעיר עם הון עצמי יחסית נמוך, אנו ממליצים למשקיע הפוטנציאלי לכלול את העיר בית שמש במסגרת מסע החיפושים אחר השקעה נבונה ומוצלחת…

   

   

   

   

   

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *