• -gif
 • מרגי: "צריך לפרק את המחוז החרדי במשרד החינוך"

  פילפוליטיקה | כ"ד סיון התשע"ה2 תגובות הדפסה הוספת תגובה

  יו"ר וועדת החינוך של ח"כ יעקב מרגי מש"ס בראיון לתוכניות פילפוליטיקה עם יעקב ריבלין ואבי בלום התייחס להבדלים בהנהגה הקודמת של ש"ס לזו הנוכחית, למינויים שנכפו על השר לשירותי דת דוד אזולאי, וגם קרא לפרק את המחוז החרדי במשרד החינוך.

  משה אבוטבול צביקה כהן משעלי יעקב מרגי מיכאלי יתי כהן יצחק ועקנין אשר מדינה בהרמת כוסית (27)

  משה אבוטבול צביקה כהן משעלי יעקב מרגי מיכאלי יתי כהן יצחק ועקנין אשר מדינה בהרמת כוסית (27)

  "יו"ר המפלגה הוא מתוקף תפקידו הוא בעל הסמכות על כל התפקידים במפלגה, אז זה לא שונה מפעמים קודמות, זה הDNA של המפלגה שלנו, תמיד יש את רוח המפקד"

  מרגי נשאל מה ההבדל בין רוח המפקד אריה דרעי לרוח המפקד הקודם אלי ישי, והשיב "כל אחד ודרכו ושיטתו, יש רוח המפקד היא תמיד רוח המפקד"

  "הכל היה בהתייעצות אף פעם אתה לא עושה מה שאתה רוצה, אתה יכול לנסות להגיד אני חושב כך. ואני מאמין שגם רבי דוד אזולאי כשר הדתות, ברגע שהעגלה תנועה ורוח המפקד תרד למטה אנחנו נראה גם את הגישה, הסגנון והטבעת החותם שלו"

  "אין ספק שבקדנציה הקודמת הרגישו את המתחים, בטח היריבות בין אלי ישי ואריה דרעי. היום אין את זה, כולם מפרגנים אחד לשני. מה שמייחד את הקדנציה הזאת זה פניות הציבור שגדלו"

  "אתמול ישבתי עם בנט לראשונה לתיאום ציפיות, יש לו עניין לשתף פעולה עם המפלגות החרדיות, במיוחד עם ש"ס. אין חושב שפניו להנהגה משותפת של המדינה יחד עם שרי ש"ס והליכוד. אני מקווה שברוח השיחה שהייתה בנינו, ואני יודע שיש רוח טובה גם בינו לבין אריה דרעי"

  "מרגי היה שר דתות מצוין וכי הוא מעוניין בחזרתו לתפקיד"

  "מרגי היה שר דתות מצוין וכי הוא מעוניין בחזרתו לתפקיד"

  יעקב ריבלין:
  בהסכם הקואליציוני, יש סעיף שמאפשר לפתוח כיתות גן במסגרת רשתות החינוך הגדולות, יש כל מיני לשונות רעות או טובות שהמטרה היא להכניס לתוך רשת החינוך גם את הרשת שנמצאת בבעלות אחרת של הרבנית יהודית יוסף, אתה יכול להתייחס לזה?

  יעקב מרגי:
  "אני לא בקיא בפרטים של ההסכם הקואליציוני, כל הרשתות ותתי הרשתות, אם זה המעונות, הגנים, מעיין החינוך התורני, יכול להיות שיש כרגע אי וודאות לגבי האחריות.. אני לא יודע לומר בכנות באיזה מצב וסטטוס נמצאת רשת הגנים של ש"ס מבחינת הנהגת ש"ס לכן זה כדאי לשאול את מי שהכניס את הסעיף הזה בהסכם הקואליציוני, אני תמיד טענתי שצריכה להיות אכסניה אחת מהגיל הרך ועד ההשכלה הגבוה, אני חושב שכל אחד עושה שבת לעצמו זה לא בריא"

  אבי בלום:
  יש עוד משהו שלא הכנסתם להסכם הקואליציוני, מה שנקרא המחוז שהקים שי פירון. לך כיו"ר וועדת חינוך תהיה לך השפעה על זה, האם צריך לפרק את המחוז החרדי במשרד החינוך?
  יעקב מרגי:
  "כל מה שהוקם בחטא צריך להתפרק, אם הייתה כוונה לחזק את הרשתות החינוך החרדיות זה היה צריך להיות בתיאום. לכן, אם זה הוקם במטרה לפרק את גופי החינוך החרדים, גורלו להתפרק. כמי שבקיא בנושא ויודע כמה זה לא מצליח, זה כנראה ימות מאליו."

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת מנהלי מוסדות‏:

   מעודד לשמוע שיו"ר וועדת חינוך הרב מרגי מודע להרס של המחוז החרדי
   אולם לפי הנשמע מדבריו ולפיהם הוא מעריך כי המחוז החרדי "ימות מאליו"
   נראה שהוא לא מודע לבעיה במיקרו אלא רק במאקרו
   כל המוסדות החרדיים בארץ חווים מסע מסיונרי של העברה על דת מצד המחוז החרדי, וממגע וחיכוך רצוף עם פקידיו ומפקחיו, ניתן להעיד כי הם חדורים מוטיבציה ותחושת שליחות מסיונרית פשוט להעביר על דת, ודבר זה לא "ימות אליו" מבלי שיינתן לו "המתת חסד", ולכן חשוב והכרחי התערבות המינסטרים החרדים וביניהם כמובן יו"ר וועדת חינוך.
   הצעתנו ליו"ר, ללמוד את הנושא ולזמן גננות, מורות ומהלי מוסדות בכדי לשמוע על התעמרות המחוז החרדי בעובדי ההוראה, והכנעתם בביצוע הוראות בניגוד למצפונם, ועל מסכת התעללויות בירוקראטיות, כל זה בכדי לגבש את המסקנה המתבקשת לסגירת המחוז החרדי, ויפה שעה אחת קודם!!

  2. מאת יענקי‏:

   האם הבוס דרעי נתן רשות למרגי להתראיין בקול ברמה ?

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *