• -gif
 • לראשונה השר שטייניץ חושף את הסכמות הבנייה עם הממשל בארה"ב

  המהדורה המרכזית | י' סיון התשע"זתגובה אחת הדפסה הוספת תגובה

  לראשונה השר שטייניץ חושף את הסכמות הבנייה בין ישראל לבין הממשל בארה"ב בראשות הנשיא טראמפ. לאחר ביקורו כאן בישראל .

  לדבריו של השר 'במהדורה ההמרכזית' בהגשת משה גלסנר ,הוסכם עם טראמפ שייבנו עוד אלפי בתים בירושלים באופן חופשי וכמו"כ גם ביו"ש .
  כאשר הבנייה ביו"ש על פי ההסכמה בין נתניהו לטראמפ תהיה בצמידות לישובים קיימים ,דהיינו- הרחבת יישובים לנוכח גדילה טבעית של האוכלוסיה .
  לדבריו של השר שטייניץ הממשלה כולה תקווה שהבנייה הזו תעבור בשקט ולא תעורר אף היא את הממשל בארה"ב .

  לנוכח טענות 'הבית היהודי' שהממשלה ממשיכה בסוג של הקפאה ומעבר לזאת, שמעולם לא סוכם על מכסות בנייה ליהודים, השיב השר: שלצערו , 'הבית היהודי', עסוק במשחק "מי ימני יותר" ללא התחשבות בנעשה בעולם ."אין להשוות בין כמות הבנייה בשלטונו החדש של טראמפ ,לבין מצב הבנייה בשלטונו של אובמה".
  בנוסף המשיך השר ותקף את הבית היהודי ואמר :" הבית היהודי עסוק בוויכוח טיפשי מי יותר ימני, בעוד נתניהו כראש ממשלה, רואה את התמונה הכוללת ומורה על בנייה בצורה שלא תוביל לעימות בינינו לבין האמריקאים" .
  השר הזהיר מתוצאותיה של בנייה ללא חשיבה ותכנון בהסכמה עם האמריקאים :"אם נשתולל נגיע לעימות עם האמריקאים".
  להאזנה :

  ניר אורבך מנכ"ל הבית היהודי הגיב על אשמותיו של השר שטייניץ כנגד 'הבית היהודי' ,כשהוא מאשים שכל מה שהממשלה התירה לבנות הוא 465 יחידות דיור וכל השאר הן הבטחות ישנות שטרם מומשו."אפשר להמשיך ולהגיד שזו מריבה ילדותית אבל בפועל אין בשיווקים האלו שום דבר חדש. רבים מהמתיישבים הצביעו לליכוד ועכשיו הוא לא מספק את הסחורה".

  לשאלתן של גלסנר לנוכח האילוצים בהם ראש הממשלה חייב להתחשב השיב אורבך שאכן ראש הממשלה הוא זה שצריך להנהיג אך עליו לתת דין וחשבון לכל אותם שבחרו בו שהגיעו מקרב המתיישבים.
  לדבריו של אורבך ידוע לכל שהיתה זליגת קולות מ'הבית היהודי' לליכוד, ראש הממשלה נתן הבטחות טרם הבחירות שהוא אינו עומד במימושן ,"ראשי המועצות ביו"ש, שחלקם הגדול תמך בבחירות בראש הממשלה והם נמנים עם מרכז הליכוד ,צריכים לדרוש מראש הממשלה לעמוד בהתחייבויותיו ".

  אורבך הזכיר גם בדבריו שיוסי דגן{יו"ר מועצה אזורית שומרון }, אף התריס בפני ראש הממשלה, שאם לא יעמוד בדבריו תמיד ישנה האופציה להחליפו במעומד אחר .

  להאזנה :

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת מרדכי יניב-ינקלביץ‏:

   בע"ה
   השבוע היתה ההיללולא של רבי יהודה הנשיא. לפי החיד"א הקדוש הוא היה גלגול של יעקוב אבינו.אנטונינוס היה גלגול של עשו (הראש שלו קבור במערת המכפלה).
   האלימות והשנאה של ה"אחר" מתחילה בכוחי ועוצם ידי. ההצהרות של
   הלאומניים ה"דתיים" שהעולם נברא בשבילנו זה עווט של השקפת העולם של גדולי ישראל. רוב העם אינו שומר תורה ומצוות ולכן איננו יכולים לבא בטענות נגד בני ישמעל ועשו ולהתחרות מי יותר חזק בפראות ובחרב.(התפקיד הזה שמור להם ולא לנו-הרי זה מקרא מפורש-)
   לעניות דעתי עלינו להתנהג כראוי לעם הנבחר ולקדש שם שמיים כאן בעולם
   כדי שנהיה ראויים להיות ממלכת כהנים וגוי קדוש,אור לגויים ולא מתגרים בהם (ראו כתבי הרב זוננפלד זצק"ל והרב שאך זצק"ל)
   הסכם שלום עם הפלסטינים (גם בנושא מזרח ירושלים) יקרב את הגאולה וימנע שפיכות דמים מיותרים עד ביאת גואל צדק.הרי ישמעל עשה תשובה בסוף ימיו (מדרש)
   בינתיים יש להמנע מלשפוך שמן על מדורת השנאה והאלימות ולהציג יותר עמדות של מתינות ודו קיום עם ה"אחר"בבקשה.
   תזכו למצוות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *