• 970200png
 • הרב שמואל מרקוביץ הגיש תלונה במשטרה, התוקף נעצר

  מבזקים | י"ג שבט התשע"ה2 תגובות הדפסה הוספת תגובה

  חילול ה': בשעות הלילה (שני) הגיש הגאון רבי שמואל מרקוביץ', ראש ישיבת פוניבז' של פלג "המחבלים", תלונה במשטרה נגד אחיינו בטענה שתקף אותו בשעות הערב אמש.

  מהמות בישיבתפוניבז' (3)בעקבות כך עצרה המשטרה עצרה לפנות בוקר בכיר מפלג 'השונאים' בישיבת פונביז' בבני ברק אחינו של רבי שמואל מרקוביץ' התקיפה והמעצר בוצעו על רקע הסכסוך שמתנהל בישיבה, ובעקבות כך פרצו המהומות שאירעו אתמול בשטח הישיבה. החשוד, הוא בן משפחתו של הרב אליעזר כהנמן, נשיא ישיבת פונביז'.

  אמש אלימות חסרת-תקדים בגבעת ישיבת פונוביז', כאשר תלמידים מפלג 'המחבלים' פרצו אל תוך פנימיית 'השונאים'. המאבקים בגבעת הישיבה לאורך החודשים האחרונים היו בעיקר סביב החזקה בתפילת ערבית. בעוד השונאים ביקשו להישאר בתפילה בהיכל הישיבה, פלג המחבלים ביקש את המקום לעצמו, וכך, כמעט מדי ערב התנהל עימות במקום. מדי פעם, התקריות אף גלשו לאלימות של ממש. על פי עדויות של עדי ראייה, בחורים מפלג 'המחבלים' ניסו לתפוס את עמוד התפילה, ובמהלך הקרב בין הצדדים התיזו גז מדמיע. לדבריהם, כמה בחורים נזקקו לטיפול רפואי. 

  דובר המשטרה למגזר החרדי, שבתי גרברצ'יק אמר: "אירוע תקיפת הרב מרקוביץ' נמצא בטיפול המשטרה וזהות התוקף ידועה".

  בשיחה שמסר לתלמידי הישיבה בשבוע שעבר הגר"א דויטש, מראשי פלג "המחבלים" בישיבת פוניבז' למהומות בישיבה, וטען כי הפלג השני "רודף" את ישיבתו. "המשטרה עשתה פשע בכל קנה מידה, גם בחוקותיהם, וזו לא פעם ראשונה. ברור לכולנו שהמשטרה אין לה אינטרס לעשות את הפשע הזה, מישהו עמד מאחורי זה", אמר הרב דויטש.

  "אי אפשר לשלוח אצבע מאשימה כל זמן שאין בירור גמור מי הגורמים שדחפו ויזמו את הפעולה הזו", המשיך הרב דויטש, "מה שכן ברור זה שהנהלת הישיבה השניה עמדה מאחורי הפעולה, היא זאת שהגישה את התלונות, יזמה ועשתה ומסרה את השמות בלי קשר אם הבחורים האלה עשו פעולה כלשהי או לא".


 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת יצחק תקשורת‏:

   יופי איזה קידוש השם
   תורמים תרמו לישיבה כסף
   עכשיו יש על מה לריב
   מחר ישיבת פונוביז תבקש תרומות מי יתרום
   אסור לתת למחריבי הדת חרב בידם להרגינו
   גורו לכם מיום הדין
   איך ניתן לחלל שם שמים למען בצע כסף
   איפה טעינו
   בעשיית תורה קרדום לחפור בה

  2. מאת יוסף‏:

   הזדעזעתי כמו רבים לשמע העובדה שמספר בחורי ישיבה בישיבת פוניבז’ חללו שבת בפרהסיה, העובדה שחילול שבת זה עובר בשקט על ידי ראשי הפלג בתירוץ עלוב של פרובוקציה, אומר את הכול.

   לאט לאט הפכה ישיבת פוניבז’ שהייתה פאר הישיבות וגידלה עשרות רבות של ראשי ישיבות ומאות רמי”ם ומאות דיינים ורבנים, למוקד נורא של חילול השם במאבק בישיבה.

   זה לא מחזור אחד של מקולקלים, זה מחזור אחרי מחזור שמחנך עוד ועוד מחזורים של בחורי ישיבות לפעול ולזלזל בראשי ישיבות, ולחלל שם שמים. התחיל בזה הרב שך בזמנו שהחל בהרס הישיבה ונמשך עד עצם היום הזה.

   הדבר משפיע עמוקות על עשרות אלפי בחורי ישיבות שאינם מבינים כיצד הערכים החשובים שעליהם הם גדלים, נעלמים כאשר יש אינטרסים למישהו, והתוצאה ירידת הדורות וחינוך בעייתי לעשרות אלפי בחורי ישיבות.

   אחרי הרבה הרבה התדרדרויות הגענו לחילול שבת רח”ל. החפץ חיים אמר במשל הבית מרקחת המפורסם שכל עוד רואים את השלט של בית המרקחת שנסגר מבינים שאולי ייפתח שם בית המרקחת מחדש, אבל כשהשלט מוסר מבינים כולם שבית המרקחת נסגר סופית.

   כאשר מחללים שבת בפרהסיה שהיא האות בינינו לקב”ה, זה אומר שהשלט של היהדות הוסר, זה אומר שאין שם ישיבה, יש מקום שבו מחללים שם שמים במאבק על משהו, זה אומר שבישיבת פוניבז’ מגדלים “חילונים” עוברי עבירה.

   מקום שכזה צריך להיסגר.

   מחר במקום שאין בו יראת אלוקים יאנסו אשה של כהן כדי לאסור אותה על בעלה כנקמה על התנהגותו. מקום שכזה גם חס וחלילה ישפכו דם, כיון שאין שם שום יראת אלוקים, משום שחיללו שבת.

   את הישיבה הזו צריך לסגור כמו שסגרו את ישיבת וולוזין, סגירת הישיבה זה הצלת חינוך בחורי הישיבות בדורנו.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *